DieRoten.pl

Po wygranej 2:1 nad Lazio w środku tygodnia, klub ze stolicy Bawarii w ubiegłą sobotę potwierdził swoją formę i odniósł kolejne ważne zwycięstwo w Bundeslidze.

Przypominamy, że mistrzowie Niemiec pokonali VfB Stuttgart 4:0, choć od 12. minuty grali w osłabieniu jednego zawodnika (przy stanie 0:0). Dzięki tej wygranej monachijczycy umocnili się na pozycji lidera Bundesligi (4 oczka przewagi nad RB Lipsk).

Po zakończeniu spotkania, w strefie mieszanej dla dziennikarzy, na kilka pytań odpowiedział Sven Mislintat, który pełni funkcję dyrektora sportowego w klubie ze Szwabii. 48-latek pochwalił nie tylko brutalną jakość Muellera i Lewandowskiego, ale i odniósł się do gry „Bawarczyków”.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia działacz „Die Schwaben”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury.

Sven Mislintat na temat:

…wygranej FCB mimo gry w dziesiątkę:

„…Mają Thomasa Muellera i Roberta Lewandowskiego, którzy zagrali z brutalną jakością. Thomas niemalże w pojedynkę wziął na siebie zastępstwo po wykluczeniu Daviesa. To było brutalne. Oni sprawili, że wyglądaliśmy dziś jak nowicjusz. Mamy prawo przyznać, że jako była drużyna z 2. Bundesligi zagraliśmy ze zdobywcą sekstetu. Ten mecz był bogaty w mnóstwo materiału poglądowego dla nas.”

…kontuzji Wamangituki:

„…Nie wyglądało to dobrze. To może być poważna kontuzja kolana. Może więzadło krzyżowe, więzadło przyśrodkowe lub więzadło boczne. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć.”

…czerwonej kartki Daviesa:

„…Wyraźnie chciał odzyskać piłkę. Nie było to celowe, ale na powtórce wyglądało to brutalnie. Ale to już ocenią eksperci.”

…Lewandowskiego, którego sprowadził przed laty do BVB:

„…Kiedy Robert strzela przeciwko Twojej drużynie 3 bramki, to oczywiście jest to bolesne. Cieszę się jednak, że razem z Michaelem Zorkiem mogliśmy w tamtym czasie dołożyć swoją cegiełkę do tej kariery.”

Wracając do kontuzji Wamangituki – niestety, ale potwierdziły się najgorsze przypuszczenia. Skrzydłowy zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i najpewniej nie zagra już tym roku. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Silas!

źródło: Sky / TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama27.03.2021 01:36
22.03.2021 20:39
Cegiełkę do jego kariery dołożyli, to na pewno:)
22.03.2021 14:47
3 mecze zawieszenia raczej dostanie.
22.03.2021 14:32
A w ogóle jak to dokładnie teraz działa? Po każdej czerwonej kartce jest komisja która ustala długość zawieszenia? Czy w szczególnych przypadkach sędzia może zgłosić takie zdarzenie do oceny, a jeśli tego nie zrobi to są standardowe dwa mecze zawieszenia?
22.03.2021 14:20
Wiadomo kiedy będzie decyzja jak długo będzie trwało zawieszenie Daviesa ?