Milan aż tryska pewnością siebie

AC Milan zwycięża w lidze i grzmi słowami wiceprezydenta klubu Adriano Gallianijesteśmy lepsi od Bayernu. Po zdecydowanej wygranej 3:1 w meczu FC Empoli w szeregach AC Milanu aż tryska pewnością siebie. Nawet zwykle chłodny trener Milanu Carlo Ancelotti wypowiada się optymistycznie – W Monachium czeka nas ciężkie zadanie, ale będziemy grać tak, jak podczas najlepszych 75 minut meczu z Empoli. Na prowadzenie swój zespół już w 12 minucie wyprowadził Ronaldo. Strasznie szkoda, że nie zagram w Monachium- narzekał Brazylijczyk. W poprzedniej rundzie piłkarz ten grał w Lidze Mistrzów w barwach Realu Madryt, dlatego też jego występ w koszulce Milanu jest wykluczony.

Alberto Gilardino i Giuseppe Favalli dzięki swoim golom dopięli zdecydowane zwycięstwo Milanu na ostatni guzik. Dla Empoli bramkę zdobył Luca Saudati. Dzięki temu widmo Bayernu się rozmazuje – tak brzmiał tytuł jednego z artykułów poniedziałkowego wydania gazety „La gazzetta delo sport”. To była dobra gra – chwalił Ancelotti. W meczu z Bayernem nadzieję swoją pokłada on w Kace, który w tej edycji LM strzelił już 7 goli oraz na lekko podbitego jeszcze Inzaghiego, który zastąpić ma Ronaldo. Piłkarz posiadający takie doświadczenie jak on może rozstrzygnąć mecz – wierzy Ancelotti.

Dzięki wygranej z Empoli klub byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego otworzył sobie drogę do gry w kwalifikacjach do przyszłorocznej edycji LM. Dzięki wygranej klub Mediolanu wyparł Empoli na 5 miejsca i 47 punktami znajduje się tylko o jedno „oczko” przed US Palermo(48 punktów). To wszystko mimo kary ujemnej z początku sezonu w wysokości minus 8 punktów.

Źródło: sportbild.de