DieRoten.pl
Reklama

Metu odchodzi z Bayernu do Horn

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się niedawne doniesienia niemieckiej i austriackiej prasy w sprawie dalszej przyszłości utalentowanego Emiliana Metu w Bayernie Monachium.

Klub ze stolicy Bawarii potwierdził oficjalnie, że drugą drużynę opuścił utalentowany Emilian Metu, który do FCB został sprowadzony latem 2021 roku z austriackiego SKN St. Poelten.

Środkowy pomocnik po rocznym wypożyczeniu w Austrii Klagenfurt ostatecznie nie założył już więcej koszulki Bayernu, lecz odszedł do innego klubu ze swojej ojczyzny, a będąc dokładniejszym – SV Horn (poziom drugiej Bundesligi).

W nowej drużynie 20-latek podpisał dwuletni kontrakt do końca czerwca 2025 roku. Na temat odejścia na łamach „FCB.de” wypowiedział się dyrektor sportowy Campusu FCB, czyli Jochen Sauer.

− W swoim pierwszym roku Emilian zawsze był w stanie zaprezentować swój potencjał naszej drugiej drużynie – powiedział Sauer.

− Życzymy mu wszystkiego najlepszego w jego nowym klubie. Zarówno pod względem sportowym, jak i osobistym, na ich dalszej drodze, którą będziemy śledzić z zainteresowaniem – podsumował Jochen Sauer.

Emiliano Metu

Austriacki pomocnik dołączył do bawarskiego klubu latem 2021 roku z ekipy SKN St. Poelten. Emiliano wystąpił łącznie w 34 meczach dla drugiej drużyny Bayernu, zaś jego dorobek to 5 bramek oraz 4 asysty.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...