Mecze międzypaństwowe

W środę grały cztery reprezentacje narodowe, do których powołani byli piłkarze Bayernu. Francja i Iran odniosły zwycięstwa, Niemcy skompromitowali się remisując z Cyprem, a Belgowie przegrali przed własną publicznością z Polską.

Niemcy grali w Nikozji z Cyprem w spotkaniu eliminacji Mistrzostw Europy 2008 będąc oczywiście murowanym faworytem do zwycięstwa. W wyjściowej jedenastce znaleźli się Philipp Lahm i Bastian Schweinsteiger. Niemcy wyszli na prowadzenie po strzale byłego Bawarczyka, Michaela Ballacka już w 15. minucie. Tuż przed przerwą niespodziewanie wyrównał Ioannis Okkas (43.). Resztę spotkania goście grali zdecydowanie poniżej oczekiwań i nie zdołali zdobyć zwycięskiej bramki.

Belgowie w Brukseli podejmowali Polaków, Daniel van Buyten oczywiście wystąpił od pierwszych minut. Niestety obrońca Bayernu był winowajcą straconej bramki dając ograć się Radosławowi Matusiakowi w 19. minucie. Belgowie dążyli do wyrównania, ostatnie 15 minut spotkania van Buyten spędził właściwie w polu karnym Polaków, ale bramki zdobyć się nie udało i goście wygrali zasłużenie.

Ali Karimi będzie wracał z Teheranu zadowolony. Jego Iran, który już wcześniej zapewnił sobie awans do turnieju finałowego o Puchar Azji 2007, odniósł zwycięstwo w meczu z Koreą Południową 2:0. Tym samym Irańczycy zakończyli rywalizację w grupie eliminacyjnej na pierwszym miejscu.

Mimo problemów z kolanem Willy Sagnol zdecydował się wystąpić w towarzyskim meczu Francuzów z Grekami. Spotkanie rozgrywano w Paryżu, a obrońca Bayernu grał przez 45 minut. Trójkolorowi pokonali aktualnych Mistrzów Europy 1:0 po trafieniu Thierryego Henry.