DieRoten.pl

Dziś spotkanie DFL z klubami 1. i 2. Bundesligi

31.03.2020, 08:55:05
FotoOlimpik

Od dłuższego czasu jednym z głównych tematów i problemów na całym świecie jest szerząca się epidemia koronawirusa, która rozprzestrzeniła się na niemalże całym globie.

W wielu krajach podjęto już od groma zapobiegawczych środków jak na przykład zawieszenie wszelkich masowych imprez i wydarzeń, gdzie liczba uczestników przekracza pewną granicę. Nie inaczej jest również w Niemczech, gdzie cały czas toczy się dyskusja w tym temacie.

Nie dalej jak wczoraj „Sueddeutsche Zeitung” poinformował, że osoby rządzące regionem Bawarii zamierzają zakazać wszelkich wydarzeń powyżej 1000 gości. Zakaz ten miałby wstępnie obowiązywać do Wielkiego Piątku (10 kwietnia) i dotyczyłby również przede wszystkim spotkań rozgrywanych na Allianz Arenie.

Nieco później „Merkur” podał informację, że zakaz miał zostać zatwierdzony i będzie obowiązywać przez cztery najbliższe tygodnie. Tym samym „Bawarczycy” mają rozgrywać swoje pojedynki przy pustych trybunach – w tym czasie będą to spotkania z Chelsea, Frankfurtem i potencjalnym rywalem w 1/4 finału LM. Niemniej jednak decyzja ta nie jest jeszcze oficjalna.

Niedawno w sprawie problemu koronawirusa i rozgrywania meczów Bundesligi za „zamkniętymi drzwiami” wypowiedział się szef Niemieckiego Związki Piłki Ligowej, czyli Christian Seifert, który stanowczo wykluczył ewentualne przerwanie rozgrywek.

Wszyscy życzymy sobie pełnych stadionów. Obecnie podlega to dyskusji. Nie można się na to przygotować. Właściwe władze decydują, a my musimy akceptować te decyzje. Chcielibyśmy nadal grać z udziałem kibiców, ale to nie leży w rękach klubów i DFL – powiedział Seifert.

− Następna kolejka nie zostanie odwołana. To, czy z widzami i ewentualną liczbą kibiców, decyzja ta nie należy do naszych kompetencji. Przerwanie rozgrywek? Nie widzę szans, to nic nie da. To jest nie do pomyślenia. Mamy podpisane umowy, istnieją konsekwencje sportowe itp. Przerwanie nie jest dla nas opcją – podsumował boss DFL.

Wtorek (11.03), 13:30

Christian Falk potwierdził za pośrednictwem social mediów, że podjęto już decyzję w przypadku nadchodzącego pojedynku Bayernu z Chelsea. 18 marca na Allianz Arenie spotkanie rewanżowe z „The Blues” zostanie rozegrane bez udziału kibiców.

Co więcej – w przypadku awansu do ćwierćfinałów, mecz domowy również odbędzie się przy pustych trybunach.

Wtorek (11.03), 13:50

Ministerstwo Bawarii oficjalnie zadecydowało anulować wszelkie wydarzenia z co najmniej 1000 uczestnikami do połowy kwietnia. Mecze Bayernu z Frankfurtem i Fortuną w lidze, nadchodzący mecz z Chelsea oraz potencjalny pojedynek ćwierćfinałowy LM zostaną rozegrane przy pustych trybunach.

Środa (12.03), 7:30

Według informacji „Kickera” wszystko wskazuje na to, że nadchodzący wielkimi krokami „Der Klassiker” pomiędzy Bayernem a Borussią Dortmund na Signal Iduna Park, ma zostać rozegrany bez udziału kibiców.

Środa (12.03), 8:55

W najbliższą sobotę „Bawarczycy” zagrają na wyjeździe z Unionem Berlin w ramach 26. kolejki niemieckiej Bundesligi. Choć panowały pewne obawy, co do tego, że pojedynek odbędzie się przy pustych trybunach, to berliński klub wydał wczoraj oświadczenie, w którym poinformował, że spotkanie nie zostanie zamknięte dla fanów.

Union zastosuje oczywiście wszelkie środki ostrożności przed, w trakcie i po meczu.

Środa (12.03), 9:40

Choć jeszcze do niedawna wiadomym było, że sobotni mecz Bayernu z Unionem odbędzie się z udziałem widzów, to według najnowszych doniesień „Abendzeitung Muenchen”, na ten moment wiele wskazuje na to, że pojedynek zostanie rozegrany jednak przy pustych trybunach.

Środa (12.03), 11:55

Bayern potwierdził, że rewanżowy mecz Ligi Mistrzów z Chelsea odbędzie się przy pustych trybunach. Wszyscy kibice otrzymają zwroty za bilety. Ponadto klub poinformował, że nie zadecydowano jeszcze, czy wszystkie mecze domowe FCB do 19 kwietnia będą rozgrywane bez udziału fanów.

Środa (12.03), 18:40

Potwierdziły się ostatnie doniesienia w sprawie sobotniego meczu Bayernu z Unionem w Berlinie. Podjęto oficjalną decyzję, że pojedynek ten odbędzie się bez udziału widzów. Wszyscy wyjazdowi kibice otrzymają zwroty za bilety.

Czwartek (13.03), 3:00

Niemiecki Związek Piłki Nożnej podjął decyzję, że najbliższe dwie kolejki w trzeciej lidze niemieckiej zostaną przełożone. Druga drużyna Bayernu miała zagrać 14 marca z FC Ingolstadt, zaś 17 marca z SC Preussen Muenster. Spotkania najwcześniej zostaną nadrobione w maju. Kluby chcą zminimalizować ryzyko zarażania koronowirusem. W poniedziałek ma także dojść do spotkania z drużynami, aby zastanowić się co robić dalej.

Piątek (14.03), 1:20

Michael Zorc (dyrektor sportowy BVB) w rozmowie dla „Sueddeutsche Zeitung” zaapelował o zawieszenie Bundesligi. W kwestii spotkań międzynarodowych Niemiec stwierdził:

− Przeniesienie Ligi Mistrzów oraz Euro zapewni nam większą elastyczność w zakończeniu sezonu − skomentował Zorc.

Piątek (14.03), 9:55

„Rheinische Post” donosi, że Niemiecki Związek Piłki Ligowej rozważa natychmiastowe zawieszenie rozgrywek w Niemczech. Decyzja miałaby zapaść jeszcze dziś, jako że wieczorem Fortuna Duesseldorf gra z SC Paderborn.

Piątek (14.03), 10:45

Niemiecki Związek Piłki Ligowej zadecydował - 26. kolejka Bundesligi odbędzie się zgodnie z planem, ale przy pustych trybunach. Rozgrywki zostaną zawieszone od wtorku (w poniedziałek jeden mecz).
 
Zawieszenie do 2 kwietnia włącznie. Więcej informacji znajdziecie w oficjalnym komunikacie DFL pod tym linkiem.

Piątek (14.03), 11:25

UEFA oficjalnie zadecydowała, że wszystkie pozostałe spotkania w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy zostaną przełożone z powodu zagrożenia koronawirusem − mowa również o rewanżowym starciu Bayernu z Chelsea. Tym samym przełożone zostanie także losowanie par ćwierćfinałowych (wstępnie miało się odbyć 20 marca).

Piątek (14.03), 16:25

Oficjalnie: 26. kolejka Bundesligi została przełożona. Oczekuje się, że do 2 kwietnia nie będzie żadnych spotkań. Niebawem DFL zadecyduje jak postępować w przerwie reprezentacyjnej.

Sobota (15.03), 10:10

Miasto Norymberga zabrania rozegrania meczu towarzyskiego pomiędzy Niemcami a Włochami, który miał odbyć się 31 marca. Miasto poinformowało o tym DFB wczoraj wieczorem. Spotkanie towarzyskie zostało odwołane.

Sobota (15.03), 11:25

Nie dalej jak wczoraj klub SC Paderborn poinformował, że u 20-letniego Luki Kiliana przeprowadzano pozytywne badanie na obecność koronawirusa. Tym samym Niemiec jest pierwszym piłkarzem w 1. Bundeslidze, u którego wykryto wirusa...

Dziś rano wszyscy zawodnicy i pracownicy SC Paderborn zostali poddani badaniom na obecność koronawirusa.  Głos w tej sprawie zabrał Przondziono, czyli dyrektor sportowy SCP.

− Zdrowie naszych piłkarzy i pracowników stawiamy na pierwszym miejscu. Zrobimy co w swojej mocy i zapewnimy im najlepszą możliwą opiekę medyczną − powiedział Przondziono.

Poniedziałek (16.03), 8:25

Nie później niż dzisiejszego popołudnia piłkarze Bayernu powinni dowiedzieć się jak postępować dalej (plany treningowe itp.). Dr Schmidt zalecił zawodnikom zostać w domach, unikać tłumów i wizyt w miejscach publicznych.

Poniedziałek (16.03), 16:20

Podczas dzisiejszych obrad DFL zapadła decyzja. Bundesliga pozostaje zawieszona. Na pewno nie wystartuje przed 2 kwietnia. Dalsze obrady odbędą się 30 marca.

Wtorek (17.03), 7:35

Według informacji „The Athletic” UEFA może żądać od klubów i lig ponad 300 milionów euro, aby przesunąć mistrzostwa Europy na lato przyszłego roku…

Wtorek (17.03), 14:00

Trwa wideokonferencja UEFA, na której zdecydowano o przesunięciu tegorocznego Euro na 2021 rok.

Środa (18.03), 16:45

Jak już wiemy wczoraj miała miejsce wideokonferencja UEFA, podczas której podjęto między innymi decyzję o przełożeniu EURO na 2021 roku. Co więcej oficjele zadecydowali także o odwołaniu wszystkich spotkań międzynarodowych w marcu i kwietniu (w trakcie przerwy reprezentacyjnej).

Przy okazji warto wspomnieć, że turniej Copa America, który miał odbyć się w tym roku, również został przełożony na 2021 rok. 

Sobota (21.03), 11:05

W wyniku pandemii koronawirusa UEFA postanowiła dać klubom więcej czasu na wypełnienie zobowiązań finansowych Fair Play. Termin wypłacania przez kluby zaległych płatności innym klubom, pracownikom i urzędom skarbowym został wydłużony przez UEFA do 30 kwietnia.

Niedziela (22.03), 14:25

Według „Sport1" Niemiecki Związek Piłki Ligowej miał zadecydować już, że Bundesliga zostanie zawieszona do 17 kwietnia (wstępnie do 2 kwietnia).

Wtorek (24.03), 9:00

Władze UEFA poinformowały oficjalnie, że finały Ligi Mistrzów i Ligi Europy (zaplanowane na koniec maja) zostały przełożone. Póki co nie podano innego terminu rozegrania tych spotkań.

Wtorek (31.03), 8:55

Dokładnie dziś odbędzie się zaplanowane od dłuższego czasu spotkanie przedstawicieli 36 klubów z 1. i 2. Bundesligi z władzami Niemieckiego Związku Piłki Ligowej. Tematem dyskusji będzie oczywiście obecna sytuacja oraz opracowanie modelu dokończenia sezonu 2019/20.

Można się również spodziewać, że zawieszenie rozgrywek zostanie przedłużone do 30 kwietnia, co też zostało już wcześniej zasugerowane przez DFL.

źródło: Różne

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (1226)

reklama01.04.2020 02:46
Piłkarze cały czas trenują. Do tego treningi drużynowe wrócą zapewne wcześniej niż normalne życie jeśli kluby postarają się o środki bezpieczeństwa. Powinnismy iść za wzorem NBA i skrócić przyszły sezon (np rezygnacja z dwumeczów w CL itp) i za wszelka cenę (oczywiście bez zagrożenia życia i zdrowia) dokończyć ten aktualny, inaczej dużo zespołów może upaść. Wciąż świst piłki walczy o to żeby się udało. Pamietajmy że Niemcy to kraj świetnie zorganizowany, z mądrymi władzami i świetna służba zdrowia, tak samo jak niemiecka i ligą, kto jak nie niemiecki futbol miałby sobie poradzić? Polskie wladze chcą wysylwc do urn dziesiątki milionów ludzi w maju, przy tym zaplanowane imprez angażujących tysiące osób na czerwiec wydaje się szczytem odpowiedzialności. Gdyby nie było ma to szansy to zalewne liga ucięłaby spekulacje
31.03.2020 21:21
https://www.bild.de/sport/fussball/fussball/fc-bayern-muenchen-jrme-boateng-baut-hagel-unfall-mit-sommerreifen-69756700.bild.html


Boateng sie sypynł...
31.03.2020 20:37
https://www.trackcorona.live/

można zerkać jak to się niesie i gdzie jakie są statystyki zachorowań itd.
Jeśli chodzi o Niemcy to Bawaria odpowiada za około 1/5 "wyników" całego kraju :-/
31.03.2020 20:19
@UKU - na jednym z portali był wywiad z Krzysztofem Lijewskim. Może to inna dyscyplina ale wypowiedział się mniej więcej tak: Przerwa ta spowodowała że nie da rady nadrobić tych braków. Trzeba od nowa przepracować obóz przygotowawczy, rozegrać sparingi bo jednak zostawiła wyrwę w przygotowaniu zawodników. Nie bez powodu Bawarczycy wyjeżdżają w trakcie przerwy z Monachium aby go przepracować.
31.03.2020 20:14
@UKU Piłkarz który nie gra przez dwa miesiące a moze i dłuzej nie bedzie wstanie wejść z marszu w grę i to jeszcze zintesyfikowaną bo złapie zaraz kontuzję liga jest zawieszona do maja lub nawet moze dalej kiedy oni mają grać??? W sierpniu w połowie już liga się zaczyna,
31.03.2020 19:56
No z tym automatycznym przedłużaniem kontraktu niby prosta sprawa @UKU formalnie jak narzucą takie przepisy ale wystarczy,że ktoś ma kontrakt podpisany już z nowym klubem a tutaj przyjdzie mu grać w starym w połowie lipca zalapie kontuzje i nie będzie dostępny dla nowego klubu przez następne X miesięcy i już się zaczną dymy, sądzenie o odszkodowania, chodzenie po sądach, odwoływanie się do takich czy innych instytucji,komisji czy czego tam się da...
Granie ponad czerwiec to więcej problemów i bałaganu tylko moim zdaniem.

Edytowano : 2020-03-31 19:59:26

Jak ktoś ma kontrakt podpisany to w nim przecież nie jest napisane, że obowiązuje "od następnego sezonu" tylko "od dnia..."

Edytowano : 2020-03-31 20:11:16

https://www.meczyki.pl/newsy/szef-bayernu-monachium-o-wplywie-pandemii-na-futbol-zdecydowane-slowa-o-superlidze-i-transferach/140041-n
31.03.2020 19:39
No rozumiem wasze.obawy co do zmieszczenia się z następnym sezonem ale przeciez o graniu do jesieni mówi nasz prezes więc chyba ma.jakies o tym pojęcie i jakoś sobie to.wyobraza? trzeba będzie grać częściej moze zrezygnowac z dwumeczu a rozstrzygać po jednym itp@WayeThe serio? Mecze towarzyskie bo nie grali przez dwa miesiące no bez jaj.. przecież to.Ci sami zawodnicy nie ma nowych piłkarzy nowych trenerów .. nie rozumiem jak można domagać się najprostszego rozwiązania czyli zakończenia sezonu po pierwsze gramy ładna pilke i super by było jakby dało się LM dokończyć może akurat coś ugralibysmy a po drugie te straty finansowe o których wszyscy mówią naprawdę nie docierają do co niektórych

Edytowano : 2020-03-31 19:43:05

Co do kontraktów to.powinny być z automatu przedłużone do poki sezon się nie zakończy bo jeśli ktoś np jest już dogadany z innym klubem to i tak od następnego sezonu, a on sie zacząć nie może jeśli poprzedni trwa
31.03.2020 19:09
Zawodnicy nie będą grali 2 miesiące nie wyobrażam sobie że zaczną grać z marszu potrzebne są mecze towarzyskie treningi. Najlepsza decyzja zakończyć sezon bez mistrza bez spadków z awansami liga powiększona do 20 zespołów i po ptokach.
31.03.2020 17:56
Jeśli nie będzie jakiejś rzezi to uratować ligę grając w czerwcu przez 4 tygodnie akurat się zmieści te 8 kolejek.

Granie po czerwcu = problemy z kończącymi się kontraktami i zamieszanie z następnym sezonem. Jak można grać do września? A gdzie potem zmieścić cały nowy sezon? Będą grać bez reprezentacji,bez pucharów? Bo tego nie da się spakować wszystkiego w dotychczasowej ilości nawet jakby grali nonstop co trzy dni...

Najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jak się nie da to trudno będzie trzeba to przełknąć ale udziwnianie tego sezonu jak domino przeleje się na kolejny i też będzie d*pa.
31.03.2020 17:33
@UKU
Tylko jeśli nowy sezon rozpoczną zimą to ciężko to widzę jak w 2021 Euro będzie rozegrane. Zanim w Anglii rozegrają swoje 38 kolejek + jeszcze te Puchary co mają na dodatek Liga Mistrzów. Federacje muszą znaleźć jakieś rozwiązanie wtedy. Może skrócenie przyszłego sezonu o ilość kolejek jeśli start zaplanowaliby np. na Listopad.
31.03.2020 16:40
Niech sezon trwa bez kibiców, inaczej się nie da. Dla mnie nie jest to żaden problem a przynajmniej będzie jakaś płynność finansowa biedniejszych klubów a i nam nie będzie się nudzić:) Czy macie jakieś innej rozwiązanie?
31.03.2020 16:13
Tez jestem przeciwny transferowi Sancho
31.03.2020 11:25
Ale zarząd ma opory z przedłużaniem kontraktów heh, bo jeśli normalnie mają opory z kupowaniem zawodników za wielkie kwoty to w lecie może się okazać, że nikogo nie kupią i zostaną z ręką w nocniku, a obecna sytuacja może doprowadzić do tego, że np. City nie sprzeda Sane itd...FCBM!
31.03.2020 10:15
Wracając do głównego tematu bo właśnie z@ 15 min konferencja klubów, cieszy mnie że Rummenigge jest zwolennikiem dokończenia sezonu za wszelką cene, sam wypowiada się że można grać do jesieni a następny sezon zacząć zima i to się mi podoba, niejednokrotnie to pisalem
30.03.2020 09:33
Wg Kickera Bayern chce przedłużyć kontrakt z Neuerem o 2 lata, Neuer chce przedłużyć o 5 lat (!!!). Mozliwe przedłużenie albo odejście za rok. Nuebelowi chyba powoli świta na co się pisał. Muller z kolei ma być zgodny z FCB co do długości umowy (2 lata). Z Alaba chcą przedłużyć, ale nie chcą robić szalonych rzeczy (moim zdaniem słusznie, max kontrakt na poziomie Boatenga).
29.03.2020 19:06
@MuFan
Kibice UTD na każde negatywne doniesienia dla nich o Sancho będą ślepi.
29.03.2020 13:22
@FanGraczyBayern

Co Ty gadasz, że MEN pisze o tym, że Sancho chce do Bayernu? Hahaha
Według Matthausa co nie dziwne, Sancho powinien iść do Bayernu.
29.03.2020 13:22
@FanGraczyBayern
I co z tego że Liverpool kupił Salaha i Mane? To byly megagwiazdy jak przychodzili ? Nie. Klopp że średniaków stworzył graczy klasy światowej. Był kiedyś taki mem gdzieś w internecie że Klopp zrobił ze średniego Coutinho takiego gracza że Barcelona uwierzyła że jest niesamowity :) mocno podkoloryzowane ale jednak coś w tym jest. Czy Salah osiągnąłby taki poziom u nas? Dalbys głowę ? Wielu się zachwyca ruchami Juve a to oni od nas się uczyli sciagac graczy za free. Tyle że my bierzemy Lewego czy Leona (tak to bardzo dobry gracz wbrew temu co tu niektórzy wypisują ) a oni Ramsey'a np czy Rabiota. @Arkady142
A ja nie wspomnialem nawet slowem o Tolisso :) nie mówię że zarząd podjął 100% dobrych decyzji ale lwią cześć tak. Gdzie teraz byłby Sane np gdybyśmy go ściągnęli w czasach Franka i Arjena? Może byśmy go wypychali właśnie spowrotem do Schalke. Owszem miara sukcesu są sukcesy międzynarodowe ale nam w osatnich latach brakowało albo szczęścia (o błędach sedziowskich nawet nie chce wspominac) i szerszej lawki a nie 3 dodatkowych gwiazd.
28.03.2020 23:19
Nigdy nie byłem zwolennikiem Kovaca bo zwyczajnie uważałem ze po Pepie i Carlo potrzebujemy niemieckiego trenera (tak jak popieram zatrudnianie niemieckich piłkarzy), zresztą tak głosowałem w ankietach co możesz sprawdzić na moim profilu. Zaufałem jednak zarządowi że warto czekać bo pochopne decyzje nie były wskazane przy braku konkretnych kandydatkę. Na początku sezonu kiedy było wiadomo że Flick został zatrudniony jako asystent pisałem że nie zdziwię się jeśli zastąpi Niko i nie bd to zła opcja (wtedy wszyscy chcieli tak jak ja wcześniej ten Haaga).

Jedyne co pozornie broniło Niko przez poprzedni sezon to fakt że miał być on pożegnaniem dla Robbery i pogodziłem się z ewentualnym brakiem trofeów ale nigdy nie godziłem się z utratą stylu i popsuciem atmosfery w szatni do czego doprowadził Chorwat. Ostatni mecz to splunięcie w twarz legendom i kompletne pominięcie Rafinhy. Nie wmawiaj mi więc rzeczy których nie mówiłem. Wielokrotnie podkreślałem że przy kadrze którą mamy, obowiązkiem jest się bić na 3 frontach do końca, wielu innych użytkowników uważało zespół za niekompletny co uważam za absurd

Edytowano : 2020-03-28 23:21:04

@Arkady też moim marzeniem jest Werner, Havertz i ewentualnie Sane.

Kovac posadził ich na ławce mimo że kiedy grali nie zawiesili. Rafi nie dostał nawet szansy na wejście z ławki
28.03.2020 23:12
@vaterland - tylko że jednak teraz nie ma aż tylu niemieckich graczy, którzy umiejętnościami nadawaliby się do gry w Bayernie. Goretzka również tego nie pokazuje jak na razie. Jedynego Niemca jakiego bym chciał zobaczyć w tej koszulce to Sane i Werner na chwilę obecną.

PS. O co chodziło z tą odmową pożegnania Robbery bo chyba coś mi umknęło...
28.03.2020 22:55
@vaterland - litości już się zbieram i będe szukał jakieś komentarze sprzed kilku miesięcy... Masz namyśli obrone częstochowy z Liverpoolem ? zaraz wyśle maila Kovaczowi z gjką na meila ... Teraz się okazuje,że na forum wszyscy byli przeciwnikami Kovacza... uważam, że zwolnienie Kovacza po pół roku dużo więcej by dała niż ta golgota przez 1.5 roku. Flick czy wracający Jupp nie potrzebowali lat żeby Bayern prezentował dobry poziom.
28.03.2020 22:40
@seco555 co? Nigdy nie byłem jego zwolennikiem, to już absurd co mówisz. Oczywiście skoro zarząd go zatrudnił byłem przeciwny zwalnianiu po pół roku bo jesteśmy poważnym klubem w przeciwieństwie do realów które mają 3 trenerów w jednym sezonie. Zawsze powtarzałem że potrzeba czasu na pełną ocenę. czara goryczy przelała się kiedy odmówił godnego pożegnania Robbery, stracił zupełnie twarz bo tego nawet dobrymi wynikami nie dałby rady odbudować. Jedyne co doceniłem to skuteczną grę defensywną w pierwszym meczu przeciwko liv (co robiło większość użytkowników).

Przytocz proszę moje konkretne komentarze i rzekome pianie z zachwytu albo nie gadaj głupot

Edytowano : 2020-03-28 22:42:35

Niemiecki trener i niemieccy zawodnicy ułatwiają ułożenie szatni i umożliwiają współpracę z DFB. Silny niemiecki Bayern to silna reprezentacja i vice versa.

Edytowano : 2020-03-28 22:45:10

Zresztą przedstawiasz typowe zerojedynkowe myślenie czyniąc ze mnie zwolennika Kovaca tylko dlatego że nie byłem jego kompletnym hejterem. Podobnie zarzucano mi miłość do Pepa dlatego ze broniłem go przed absurdalnymi i często niemerytorycznymi atakami
28.03.2020 21:54
@DK10Bayern - dla mnie nasi zawodnicy mogą i być z kraju Zulugula. Najważniejsze są umiejętności. Ile to Gorecka strzela bramek ? nie przesadzaj... Nawet "kulawy James: miał takie same statystyi przy dwókrtnie mniejszej ilości minut na boisku. Smiejecie się z Realu, Barcelony, a to nasz Zarząd płaci jedne z najlepszych wypłat ... nawet jakiś Arp zarabi 5 mln...

Edytowano : 2020-03-28 21:55:48

@vaterland - jak to graliśmy rok temu bez trenera ? jeżeli mnie pamięć nie myli razem z Gute pjałeś z zachwytu nad kunszem trenerskim Kovacza.
28.03.2020 21:17
@FanGraczyBayern zapominasz ze piłka to biznes, to przewidywanie i planowanie. Nasz klub nie ma długów, ma duże rezerwy majątkowe i spłacone nieruchomości na własność (kampus i stadion), żaden kryzys nam niestraszny. Co do ligi mistrzów to wątpię żeby transfery pomogły nam przeciwko przepychanemu przez sędziów realowi, w tych rozgrywkach tpotrzebne jest szczęście. Rok temu graliśmy bez trenera i wynik był sprawiedliwy, a i tak nie doszło do deklasacji.

Stawianie Liverpoolu jako przykładu jest całkiem zabawne. To zespół który od lat nie znaczy nic w Anglii (my ligę wygrywamy seryjnie) do tego po dwóch sezonach które w CL były dla nich udane odpadli już w pierwszej rundzie. My przez wiele lat bez przerwy gościliśmy minimum w półfinale. Nie uważam żebyśmy mieli jakikolwiek powód do zazdrości względem nich szczególnie patrząc na kwoty jakie wydali w ostatnich latach. Jedyna och faktyczna przewaga w ostatnich latach tl trener ale obecnie nasz rokuje bardzo dobrze

Edytowano : 2020-03-28 21:22:19

Oczywiście że nic nie jest czarnobiałe jednak u nas bilans wypada korzystnie. Liczę że przyjdą nowi zawodnicy, tak bardzo potrzebni następcy naszych najwiekszych gwiazd ale mam tez nadzieje ze nie stracimy naszej tożsamości i nie ulegniemy nigdy modzie na wydawanie więcej pieniędzy niż klub potrafi wygenerować.
28.03.2020 20:58
Fan
Liverpool najlepiej zarządzany ok , ale od kiedy jak przyszedł Kloop . Wcześnie mizernie im to szło , tylko w długo popadali . A nasi mają wpadki ,ale od zawsze jesteśmy jedni z lepiej zarządzającymi klubami w Europie i to nie jest tylko moja opinia , zresztą pokaże to kryzys , które kluby finansowo najlepiej to wytrzymały .
28.03.2020 20:26
Piter1985 zgadzam się. Żaden zarząd nie jest święty, każdemu zdarzają się wpadki. U nas też nie było ich mało, lecz nie straciliśmy na nich dużo. Podliczmy: kizą 11 mln, renato 10mln, tolisso 40mln, lucas (chociaż mam nadzieję, że jeszcze wypali) 80mln. A za tolisso można jeszcze wyciągnąć niezłą kaskę.
28.03.2020 19:45
Transfery udane, spłata AA przed czasem, rezerwy finansowe / transfery nieudane, przegapione okazje, częste zmiany trenerów, sytuacja kontraktowa obecnego trzonu zespołu... i po każdej stronie można dopisywać i dopisywać
Jest biel jest i czerń w tym naszym zarządzaniu, oczywiście każdy punkcik można rozwijać i udowadniać przewagę czerni nad bielą lub odwrotnie... chciałem tylko zwrócić uwagę,że nigdy nie jest tak,że wszystko śmierdzi albo wszystko jest w różowych okularach.
28.03.2020 18:47
@DK10Bayern , @vaterland - ale trzeba też potrafić wydać te pieniądze.
No to teraz porównajmy. Wspominany przez Ciebie DK10 Tolisso, za kwotę 41,5 mln i Javi Martinez za ciut mniejsze pieniądze. Kto dał drużynie więcej? Chyba każdy sobie potrafi odpowiedziec na to pytanie.
Tolisso to był niewypał. Wtedy kiedy płaciliśmy za Javiego 37 baniek, w 5 lat później musielibyśmy zapłacić może 65-70.
28.03.2020 18:43
@vaterland
Jestem. LM wygraliśmy w ostatnich latach ? Nie. Nie jestesmy najlepiej zarządzani. Liverpool Mane, Sałata kupił po 40mln. To jest zarządzanie i znanie się na rzeczy. Bo tak sobie można mówić jak to świetne jest zarządzanie, ale nie widać tego na podstawie Europy

Edytowano : 2020-03-28 18:43:59

Salaha*
28.03.2020 18:37
@DK10Bayern doklsdnke. Czekam na hejterow zarządu
28.03.2020 18:36
@DK10Bayern
Dla mnie zdecydowanie przed narodowością najważniejsze są umiejętności, to, że ktoś jes Niemcem to nie jest najważniejsze.
28.03.2020 18:25
Tak, zgadza się jednak trzeba pamiętać że chcąc wygrać LM musisz mieć graczy klasy światowej, takich jakich Bayern miał jeszcze nie tak dawno, dziś z tej ekipy zostało niewielu - Manu, Lewy, Muller może Thiago. Brakuje mi w Bayernie kilku klasowych graczy, może 2-3, przegapiono kilku świetnych piłkarzy do wyjęcia z BL, nie można napisać że wszystko się udało idealnie, zarząd popełnił kilka błędów, m.in. przez skąpstwo. Generalnie Bayern jest świetnie zarządzany i powinien świecić przykładem.
28.03.2020 18:06
Czytałem Wasze komentarze i pewna myśl mi się nasunęła . Niech teraz wszyscy Ci którzy krytykowali klub za stabilność finansową i niewydawanie szalonych kwot na piłkarze się pokażą. Teraz w pandemii koronawirusa nie musimy się bać tego co nastąpi i jakkolwiek zmieni się rynek . A teraz porównajmy do Barcy - Dembele po wyśmienitym sezonie gdzie większość go widziała u nas za 135 mln laduje w Barcy i co? Świetny zakup ? Coutinho ? Lider świetnego Liverpoolu za 145 mln i wypychają go z klubu na siłę gdziekolwiek nie mówię już o królewskim kontrakcie. Griezmann ? 120 mln i jak tam poziom ? Dorównuje do Messiego ? Sto razy bardziej wolę takiego Leona który duzo strzela i jest Niemcem (tak ma to duże znaczenie!!) Niż takie transferu jak powyżej i martwienie się co to będzie bo straty ogromne a Suareza trzeba zastąpić. Bayern jest jednym z najlepiej zarządzanych klubow na świecie czy się to komuś podoba czy nie :)
28.03.2020 17:03
Sancho do Bayernu? Piękna sprawa, gdyby tylko zarząd załatwił to szybko i bezboleśnie to mielibyśmy świetnego grajka na skrzydle na kilka lat. Osobiście nie wierzę w ten transfer, z kilku względów.
Teraz jest dużo czasu dla graczy na przemyślenie swoich ruchów transferowych, nie wiadomo też jak będzie wyglądał rynek po koronawirusie i kiedy to się zakończy?
28.03.2020 16:49
Dlatego biorąc pod uwagę obecną sytuację ,,uzdrawiania futbolu'' nasz zarząd nie powinien absolutnie żadnego nowego zaklepywać w najbliższych 2-3 miesiącach.
28.03.2020 16:22
@Lacoste

A kiedy coś "naszemu ekspertowi" pykło ? ;)
28.03.2020 16:14
Nasz wieszcz i ekspert @GuteSpiele zapowiadał, że apogeum koronawirusa będzie w połowie tego tygodnia, chyba coś mu nie pykło znowu xD
28.03.2020 15:46
28.03.2020 15:42
Uważam, że nas zarząd wiedział co robił, nie kupując drogich gwiazd. Kiedy Barca szalała na rynku, był tutaj ból tyłka, że my kupujemy Tolisso... A teraz co? Barca wywaliła 300mln w błoto, a teraz ma poważne problemy. Ostatecznie wyjdziemy z tego zwycięzko. Ktoś tu porównał transfer Ramosa do Leona. Po pierwsze to było dawno i ceny były inne. Po drugie Real nie robi leprzych transferów od nas. Kupili Hazarda Militao Jovica Mendy'ego i co? I wywalili 250mln euro. A do tego kupują każdego młodego Brazylijczyka, który w 3 lidze brazylijskiej zrobił rabone i się nie wypierd***ł. Na takich zawodników wydali już 100mln.
28.03.2020 15:33
@FanGraczyBayern Skad takie info? Lepiej w sumie sancho niż Sané
28.03.2020 15:05
Na chwilę obecną, to polityka transferowa a raczej plotki transferowe to między bajki można śmiało włożyć.
Priorytetem zdecydowanej większości klubów, czy nawet wszystkich (nie tylko piłkarskich), jest tylko przetrwanie, tak by nie paść bankrutem, transfery do klubów raczej nie wchodzą w rachubę, nawet pi niższych cenach.
Skąd mają kluby na to wziać jak brak jest meczy a wraz z nimi brak przychodów .
Proste jak budowa Mongolskiego cepa.
28.03.2020 14:09
@AdiFantasti 8baniek klauzula w kontrakcie... W obecnej sytuacji to wątpię,żebyśmy takie pieniądze położyli za młodzika z rezerw klubu z Barcelony.
Pewnie Di Marzio ma jakiś swój interes w rzuceniu takiej info;-)
28.03.2020 14:06
Sancho podobno chce transferu do Bayernu...
28.03.2020 13:38
Ja to chyba jednak zaczynam tęsknić za GuteSpiele. Przynajmniej wtedy potrafimy się zjednoczyć.

@UKU - jak wszyscy to wszyscy. A czy Ribery przypadkiem tez parę razy nie strzelał focha jak był zmieniany? Mówimy o historii najnowszej.
Co do podań to jakoś Polak w tym sezonie dużo podaje lepiej ustawionym kolegom, a to czy oni skorzystają z prezentów czy nie to już inna kwestia.

@vaterland - z całym szacunkiem, ale szkoda że Ty nie jesteś obiektywny.
28.03.2020 12:58
@Sopariev jak Polak zrobi sportowo dla Bayernu tyle co Franck i okaże tyle razy miłość przysłowiowo „całując herb i mówiąc mia san mia” wtedy będziemy mogli ich porównać. Ballack był legendą ale jego transfer do Chelsea skreślił go dla mnie.

@UKU swiete słowa. Dobrze że są jeszcze obiektywni kibice na dieroten. Robbenowi, Roberiemu czy Manu wypominano nawet to „jedno złe spotkanie na 7” l, Polakowi nie wolno, mimo że w zeszłych latach na wiosnę wychodziło mu raczej niewiele spotkań i pilkarsko nigdy nie osiągnął poziomu wyżej wymienionej trójki czy to jeśli chodzi o sukcesy drużynowe czy poziom indywidualny.

Edytowano : 2020-03-28 12:59:34

Zresztą to temat wtórny. Ten sezon może wieje zmienić, Bayern jest silny i każdy kto kiedyś zawiódł może odkupić winy. Przyjdzie czas na grę i potrzebne bramki dające awans, a potem na wyrazy przywiązania do drużyny. Wtedy ocenimy
28.03.2020 12:05
Nico Melamed na celowniku Bayernu !? Pomocnik Espanyolu Barcelona jest przymierzany do kilku wielkich klubów jak Real czy Barcelona a teroz do akcji ma wkroczyć Bayern ! Szacowany transfer to pomiędzy 8 a 10 mln €
28.03.2020 11:17
@vaterland Ribery też był najemnikiem, chciał odejść, a jak to się skończyło?
28.03.2020 10:45
@vaterland - parę bramek na krzyż strzelił i na tym się kończy. Mnie najbardziej irytuje jego brak zaangażowania, w ogole nie nie stara się brać cięzaru gry na siebie, w defensywie również średni, ogólnie lubi znikać. Leon przyszedł do nas w zamian za 20 mln + kontrakt jaki ma legenda Realu Ramos ... troche to za mało. Taki Vidal nakrywał go czapką, a Leon już taki najmłodszy też nie jest, wchodzi powoli w najlepszy wiek dla płkarzy.
28.03.2020 10:30
Ja nikomu jako jednostce nie kibicuje ,bo Lewandowski Muller czy Thiago odejdą a Bayern dalej będzie. Takie umniejszanie Lewandowskiemu czegokolwiek jest chore. Biorąc pod uwagę ,real barce,atleti juve. Nikt nie ma tak dobrego napastnika i jeśli by odszedł nikt nie jest w stanie go zastąpić. Ronaldo Messi czy jakikolwiek lider swoje zespołu by chętnie zostawał gdyby klub zatrudniał kovacy i zamiast partnerów na Blizonym poziomie to grał dziadkami i pół środkami typu Coman .poniekąd zrobili z niego męczennika ,doskonale zdawał sobie z tego sprawę że ta kadra i trener nie miały podjazdu .
Bayern to też nie jest reprezentacja Niemiec . W Polsce panuje taki stereotyp że Bayernowi kibicują zdrajcy którzy wolą Niemcy i Niemców od własnego narodu .
A tak nie jest . I jak widzę takie faworyzowanie czegokolwiek na podstawie narodu itd . To brzydzę się tym .Bo ci tak uważają to wygrywają .To już nie jest mały regionalny klubik , w którym tańczą bawarskie harcerki . Bycie globalnym trochę zmienia ta definicje .
28.03.2020 10:01
Tak jest różnica ale jak wypominaliscie brak podań Robbenowi czy Riberyemu to była już przesada..
Pokaż więcej

reklama