DieRoten.pl

Oficjalnie! Finały LM i LE przełożone

24.03.2020, 08:55:41
FotoOlimpik

Choć wydawało się to tylko kwestią czasu, to UEFA oficjalnie poinformowała świat, że finały rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europy zostają przełożone na inny termin.

Problem koronawirusa na całym świecie, a zwłaszcza w Europie, którą obecnie uznaje się za epicentrum pandemii, skłonił władze UEFA do ingerencji w europejskie puchary.

Wstępnie finały rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy były planowane na maj, ale nie mając innego wyboru Unia Europejskich Związków Piłkarskich zadecydowała, że konieczne jest ich przełożenie. Warto wspomnieć, że póki co nie zostały podane zastępcze terminy.

Pewnym jest, że mistrzostwa Europy, które miały odbyć się latem 2020 roku zostały przełożone na przyszły rok. W rezultacie daje to wszystkim rozgrywkom klubowym znacznie więcej czasu na dokończenie sezonów w rodzimych ligach.

UEFA w oficjalnym komunikacie poinformowała, że rozpoczęto analizę kalendarza i możliwych opcji w związku z resztą sezonu w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Więcej informacji poznamy w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Nie tak dawno temu hiszpańska „Marca” informowała, że potencjalny finał Champions League mógłby odbyć się 27 czerwca, podczas gdy Ligi Europy trzy dni wcześniej. Spekuluje się również, że UEFA ma kilka scenariuszów, jeśli mowa o dokończeniu tego sezonu w europejskich pucharach. Pozostaje mieć nadzieję, że niebawem wszystko wróci do normy i ponownie będziemy mogli cieszyć się futbolem.

źródło: UEFA
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama24.03.2020 18:30
Żeby było bezpieczniej to finał ligi mistrzów niech odbędzie się 12 lipca, wtedy kiedy miał się odbyć finał Euro:) liga Europy tydzień wcześniej. Ligi krajowe we tym samym czasie.
24.03.2020 17:42
niech już wszystko wróci do normy Mia SAN MIA
24.03.2020 15:37
Ja na dzisiaj nie widzę szans na dokończenie rozgrywek europejskich. Przecież to jakiś absurd żeby ten sezon kończyć hmm nie wiem, we wrześniu? w październiku czy kiedykolwiek? Gdzie? Jak?...po co!?

Ligowe w poszczególnych krajach może i się uda dograć gdzieniegdzie bo to jednak zależy od wewnętrznej sytuacji w danym kraju. Ale i na to jedynym rozwiązaniem może być ten szalony scenariusz grania np. jak w Niemczech pozostałych 8 kolejek w 4 tygodnie czerwca.
24.03.2020 14:56
@tapczan Jak nie wiadomo w którym kierunku, na pewno w kierunku oszczędności i cięcia pensji, prowizji , kwot transferów. Nawet jeśli liga ruszy w miarę szybko, to na turne po USA czy Chinach nie będzie czasu albo będą się bali virusa i będą siedzieć wszyscy w Niemczech. Budżety klubów zmaleją to jest pewne.
24.03.2020 10:28
Jakaś data ustalona musi być, ale czy tak rzeczywiście będzie to już sprawa otwarta. W dalszym ciągu nie wiadomo w jaką stronę to wszystko idzie.

reklama