DieRoten.pl

Matthaus: Hasenhuettl jest dla mnie idealnym wyborem

28.03.2018, 21:03:14
Własne

Po rzekomej odmowie poprowadzenia klubu prze Tuchela, w mediach spekuluje się, że w Monachium mają zastanawiać się nad trzema głównymi kandydatami.

Mowa przede wszystkim o Niko Kovacu z Eintrachtu Frankfurt, który w przeszłości jako piłkarz miał okazję reprezentować barwy Bayern Monachium. Kolejnym kandydatem, który ma być brany pod uwagę jest Lucien Favre z Nicei.

Trzecim kandydatem branym pod uwagę przez włodarzy bawarskiego zespołu jest obecny trener RB Lipsk, czyli Ralph Hasenhuettl. 50-letni Austriak już kilka miesięcy temu był łączony z Bayernem, jednakże opiekun „Byków” wówczas wielokrotnie zaprzeczał jakoby miał objąć klub po Heynckesie.

Zdaniem legendarnego piłkarza Bayernu i niemieckiej kadry narodowej – Lothara Matthausa – trener RB Lipsk byłby idealnym wyborem, gdyby pod uwagę brano fakt, że nowy trener musi płynnie mówić i komunikować się w niemieckim języku.

Jeśli pod uwagę jest brany fakt, że nowy trener ma mówić po niemiecku, to dla mnie osobiście Ralph Hasenhuettl byłby najlepszym wyborem – powiedział Lothar Matthaus.

− Pod jego wodzą RB Lipsk gra wspaniałą ofensywną piłkę i funkcjonuje to świetnie przez ostatnie dwa lata. Ponadto w europejskich rozgrywkach osiągają ważne wyniki. Wraz ze wsparciem całego klubu, jest to całkiem możliwe, że Ralph pasowałby do FCB – podsumował niemiecki ekspert.

Zgadzacie się ze słowami legendarnego Lothara? Waszym zdaniem Ralph Hasenhuettl byłby dobrym trenerem czy jednak warto po raz kolejny sięgnąć po trenera z najwyższej półki, który niekoniecznie potrafi komunikować się w języku niemieckim? Zachęcamy do dyskusji.

źródło: Sky.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (10)29.03.2018 19:18
29.03.2018 11:22
Dobra opcja, tylko raczej nie do wyciągnięcia.
29.03.2018 10:23
O tak! Mając w większości młodzików zbudował klub który cały czas psuje nam krwi. Jest lepszy od Tuchela. Ja może się nie znam, ale naprawdę nie wiem co w Tuchelu takiego widzą. Skoro podobno według chyba Bildu cała nasza drużyna jest przeciwnikiem tego trenera z Matsem na czele, to coś z nim jest nie tak.
29.03.2018 09:20
Wciąż chciałbym Julka, ale jeśli nie on to Hasenhuettl też może być, no chyba, że czekają z jakąś bombą w postaci Kloppa.
29.03.2018 07:26
Lepszy niż Tuchel z pewnością. Ten to nie dość, że ma coś z głową, to jeszcze próbowałby przeforsować w Bayernie kolejną tiki-takę, ale gdzieś tak pare razy gorszą niż w wykonaniu Pepa. Podziękował.

Mało jest teraz dobrych trenerów, a od Hasenhuettla lepszy do wyciągnięcia jest chyba tylko Pochettino (Klopp nierealny).
28.03.2018 23:02
Z całym szacunkiem dla tego Pana ale po kilku miesiącach wynieśli by go z bagażami a nawet sam by szybko zwiał.
28.03.2018 22:00
Panowie w tym roku robimy Majstra razy 3!!!!!Tryplet i Jupp odchodzi z pomnikiem na emeryturke, Lewy za 150 baniek do Realu, a My mamy Ralpha, który na za 3lata gdy Karl i Uli pozwolą na Jego transfery zbuduje potwora w EU jak ongiś Barca za Pepa i Real za Zizou. Ja to przyciągam. Choć wolałbym na rok szcze Juppa to szanuje Jego za co zrobił i dałbym Mu spokój. Mia San Mia dranie!!!!! Wierzmy razem a się uda!!!!!!!!!!!
28.03.2018 21:30
Ralph Hasenhuettl jak najbardziej na tak może w komplecie byłby Timo Werner :)
28.03.2018 21:15
Jeśli Bayern wygra LM w tym sezonie (Daj Boże) jeśli jednak nie bo szanse są 25% , to potrzebujemy trenera bardziej doświadczonego i z większym autorytetem, Klopp, Low.
28.03.2018 21:12
Hasenhuettl to raczej będzie wybór z braku innych opcji (Klopp, Tuchel, Löw) jeśli to ma być Hasenhuettl to równie dobrze mogą wziąć Favre też chyba zna język niemiecki.