DieRoten.pl

Matthaues: Nagelsmann jest skazany na 1. miejsce

14.05.2021, 01:55:33
Foto Olimpik

Począwszy od sezonu 2021/22 w wielu klubach niemieckiej pierwszej Bundesligi, dojdzie do wielu zmian, jeśli mowa o stanowiskach trenerów.

Wystarczy tylko wspomnieć, że nowych trenerów będą mieć takie zespoły jak Bayern (Julian Nagelsmann), Borussia Dortmund (Marco Rose), RB Lipsk (Jesse Marsch) oraz Borussia M'Gladbach (Adi Huetter). To nie koniec, albowiem w innych klubach również dojdzie do zmian.

Nie tak dawno temu temat ten poruszył Lothar Matthaeus, który odniósł się także do osoby nowego szkoleniowca bawarskiego klubu, jego możliwych relacji z Hasanem Salihamidzicem oraz rynku transferowego w przypadku ekipy rekordowego mistrza Niemiec.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia legendarny pomocnik FCB i kadry narodowej Niemiec, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Lothar Matthaeus na temat:

...Rose, Nagelsmanna i Marscha:

„...Nikt nie będzie miał najłatwiej, ale najtrudniejsze zadanie czeka Nagelsmanna. On musi zostać mistrzem. To, czego chciał w Lipsku, MUSI osiągnąć w Bayernie. Biorąc pod uwagę dotychczasowe sukcesy Bayernu, Julian jest na to skazany w Bayernie. Ponadto wchodzi do akcji jako najdroższy trener na świecie. Nagelsmann jest skazany na 1. miejsce i dlatego jest pod największą presją.”

...relacji Nagelsmanna z Salihamidzicem:

„...Na pewno klub i Hasan wyciągną wnioski z popełnionych błędów. Hasan będzie dążył do jeszcze do kilku rozmów z Julianem. Klubowi nie udało się kilka miesięcy temu zgromadzić przy jednym stole Flicka i Salihamidzica. Należało to lepiej przedyskutować. Trener nie może publicznie stawiać wszystkich wymagań, ale też klub musi w znacznie większym stopniu traktować jego życzenia. Mimo wszystko teraz sprawy wyglądają lepiej...”

...transferów i wpływu trenera:

„...To, co zeszłego lata poszło źle - 4 transfery w pośpiechu - teraz Bayern zrobił bardzo dobrze z JN. To była szybka, świetna transakcja, więc nie mogła powstać wielka presja. Jednak ambitny i wymagający Nagelsmann też nie otrzyma wszystkich graczy, których by chciał.”

...rynku transferowego:

„...Nie sądzę, aby w Bayernie wiele się jeszcze wydarzyło na rynku transferowym. Ale problemy zaczęły się już w zeszłym roku. Idealna konstelacja bramkarzy ze Svenem Ulreichem jako numerem 2 została rozwiązana. Jako Bayern dążyłbym do rozwiązania z Schalke i pozwoliłbym Alexandrowi Nuebelowi nabrać tam wprawy w grze. W dodatku odstraszano młode talenty, stawiano przed nimi przeciętnych zawodników. Może Julian ma inne poglądy i sprowadzi Sarra, Rokę czy Nianzou na inny poziom. Musi poradzić sobie z tymi zawodnikami, wykorzystać sytuację jak najlepiej. Może któryś z nich dokona przełomu, stanie się późnym odkryciem! Byłoby to również korzystne dla Salihamidzica.”

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama15.05.2021 10:54
Jak nie będzie sukcesu w BL to nie będzie grania w CL. Proste. Równa wysoka forma na przestrzeni całego sezonu w BL jest niezbędna żeby myśleć o czymś w Europie.
14.05.2021 19:05
W Niemczech i owszem, ale co to za sukces. Takim będzie wygranie Ligi Mistrzów.
14.05.2021 12:21
Wszyscy w niego wierzymy ale tak naprawdę nikt nie wie czy sukces odniesie czy nie. Ja się trochę obawiam czy nie jest za młody, nigdy nie prowadził takiego klubu jak Bayern.
14.05.2021 12:02
Jak to mawiał klasy, polskim kibicom (w oryginale chłopakom) brakuje luzu.

Edytowano : 2021-05-14 12:02:45

*klasyk
14.05.2021 10:35
Rewanż w lidze z BVB przegrał delikatnie i nie wyciągnął wniosków bo w pucharze dostał ostre baty - 1:4...

Niewyciąganie wniosków z przegranej to podwójna przegrana.
14.05.2021 09:01
To, że przegrał jeden mecz, o niczym nie świadczy. Taki jest futbol. Nikt nie wygrywa wszystkich meczów. Nie ma co bawić się w czarnowidztwo.
14.05.2021 07:26
No nie wiem - jak na razie to przegrywa każdy ważniejszy mecz i co najgorsze w szatni...