DieRoten.pl
Reklama

Matthaeus: Wirtz jest skrojony pod Bayern

fot. Fotolia
Reklama

W niemieckiej pierwszej Bundeslidze możemy wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy, którzy już teraz stanowią o sile swoich klubów.

Do grona tych zawodników z pewnością możemy zaliczyć Floriana Wirtza z Bayeru 04 Leverkusen, który może pochwalić się już niemałym doświadczeniem w zespole „Aptekarzy” czy to na krajowym, czy też europejskim podwórku.

Choć Niemiec jest związany z B04 jeszcze długoterminowym kontraktem, to w mediach już od dłuższego czasu spekuluje się o jego odejściu – jednym z głównych kierunków ma być Bayern. Legendarny Lothar Matthaeus jest przekonany, że pomocnik jest odpowiednim graczem dla FCB, ale jak sam podkreślił – 20-latek nie odejdzie tak prędko.

− On jest skrojony pod Bayern. Wierzę jednak, że Florian Wirtz będzie grał w Leverkusen przez kolejny rok lub dwa do mistrzostw świata w 2026 roku, ponieważ w Leverkusen jest rozwój. Prawdopodobnie w przyszłym roku zagrają również w Lidze Mistrzów – powiedział Matthaeus.

− Wierzę, że Florian Wirtz naprawdę jest kimś, kto trochę to docenia: „Mogłem się tutaj rozwijać w moich młodych latach, wiele zawdzięczam temu klubowi, który mnie cały czas wspiera”. Florian jest przyziemny i nie sądzę, aby patrzył teraz na następny czek, który prawdopodobnie będzie znacznie większy niż ten w Leverkusen – dodał.

− On widzi obecnie swoje piłkarskie chwile w najbliższej przyszłości w Bayerze Leverkusen - nie w Premier League czy Bayernie Monachium – podsumował Lothar Matthaeus.

Florian Wirtz w sezonie 2023/24 może pochwalić się dorobkiem 17 spotkań, 6 bramek oraz 10 asyst. Jeśli zaś mowa o jego bilansie od momentu debiutu w pierwszej drużynie Bayeru 04, to 20-latek w 120 meczach miał udział przy 69 golach (29 bramek i 40 asyst).

 

Źródło: Sky90
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...