DieRoten.pl
Reklama

Matthaeus krytykuje Lucasa: Nie okazał wdzięczności!

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

W trakcie dotychczasowego letniego okienka transferowego, w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec doszło do kilku ważnych zmian.

Mowa przede wszystkim o odejściu Lucasa Hernandeza, który choć od tygodni był bliski przedłużenia kontraktu z „Bawarczykami”, ostatecznie zdecydował się przyjąć lukratywną ofertę Paris Saint-Germain.

Jak można było się spodziewać, decyzja francuskiego defensora wywołała wielkie niezadowolenie wśród kibiców FCB i niemieckich ekspertów. Dziś krytyki pod adresem wicemistrza świata z 2022 roku nie pożałował legendarny pomocnik Bayernu i kadry narodowej Niemiec – Lothar Matthaeus.

− Powiedziałem już kilka miesięcy temu, że jeśli pojawi się oferta za Hernándeza, to stare powiedzenie Reinera Calmunda powinno znaleźć tutaj odzwierciedlenie: „Przyłóż mu pieczątkę do tyłka i pozbądź się go!” Hernandez nie okazał żadnej wdzięczności, żadnego charakteru – stwierdził Lothar.

− Jeśli chciał służyć Bayernowi, to po ostatnich 4 latach ze wszystkimi problemami na boisku i poza nim - FCB wspierał go także prywatnie! - powinien był podpisać nowy kontrakt pełen pokory. Dla mnie Hernandez jest najlepszym przykładem braku charakteru! – dodał.

Lothar jest jednak przekonany, że sprowadzony w miejsce francuskiego defensora Kim Min-jae, bardzo szybko sprawi swoją grą, że wszyscy zapomną o Lucasie Hernandezie w Bayernie.

− Teraz mają Min-jae. Został wybrany najlepszym obrońcą w Serie A, w lidze, w której obrona jest bardzo dominująca. Kim pokazuje swoją klasę, jest obecny w pojedynkach i jest szybki. Ponadto rzadko jest kontuzjowany. Kim Min-jae z pewnością sprawi, że wszyscy szybko zapomną o Hernandezie w Bayernie! – podsumował Lothar Matthaeus.

Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...