DieRoten.pl

Matthaeus: Julian jest na dobrej drodze

11.10.2022, 16:52:51
FotoOlimpik

Na przestrzeni ostatnich dni i tygodni, w mediach pojawiło się sporo informacji oraz wypowiedzi na temat trenera Bayernu Monachium, czyli Juliana Nagelsmanna.

W dużej mierze dyskusja na temat 35-letniego Juliana Nagelsmanna związana jest ze słabszymi wynikami „Bawarczyków” w Bundeslidze. Wczoraj swoje stanowisko przedstawił Lothar Matthaeus, który jest zdania, że trener monachijczyków jest na dobrej drodze, aby stać się dojrzałym szkoleniowcem.

− Karl-Heinz Rummenigge określił Juliana Nagelsmanna jako wielki talent. To zawsze brzmi trochę małostkowo i śmiesznie. Ale Musiala to też talent i gra na światowym poziomie. Julian Nagelsmann pokazał na co go stać w Hoffenheim i Lipsku – stwierdził Matthaeus.

− Oczywiście w Bayernie jest inaczej. Presja jest tam większa niż w jakimkolwiek innym klubie, a krajobraz medialny to zupełnie inny numer domu. Tutaj talent może szybko stać się dojrzałym trenerem. Julian jest na dobrej drodze. Musi dokonać wielu zmian, grać bez "9", a to wymaga czasu – dodał.

Lothar Matthaeus w swoim felietonie odniósł się również do kwestii ograniczonego czasu gry młodych i utalentowanych graczy rekordowego mistrza Niemiec – Ryana Gravenbercha oraz Mathysa Tela.

− Oczywiście, tego typu rzeczy obserwuje się w szatni, a także dyskutuje o tym. Julian musi być ostrożny. Nie wolno mu stracić szatni. Przed sezonem Julian mówił: „Oczekuję od Tela dziesięciu bramek w Bundeslidze” – zauważył Niemiec.

− Wtedy musi pozwolić mu grać, a nie trzymać na ławce – podsumował Lothar Matthaeus.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)12.10.2022 11:12
W pełni się z nim zgadzam!!
12.10.2022 09:08
Święte słowa Lothar. Dać więcej szans Telowi a 9 sama się znajdzie. Jak jeszcze do tego Wanner będzie grać i oni z Musialą będą się rozumieć to będziemy mieli mega ofensywę i do tego na lata.
11.10.2022 22:37
No jest na dobrej drodze, ale do zwolnienia, jeśli tak dalej będzie w BL...FCBM!
11.10.2022 21:17
Każdy widzi, że młodzi nie dostają tyle szans ile powinni i oby Nagelsmann nie był głuchy na te głosy.
11.10.2022 21:09
Mi też się wydaje, że mimo wszystko gra nie była teraz zła jak na wyjazd, były momenty dominacji całkowitej i mecz powinien być gładko wygrany, co świadczy o naszej sile, ale takie wypuszczanie z rąk takich meczów tak boli i wk,.. że to głowa mała.
11.10.2022 19:44
Mam takie pytanie, niezłośliwe, dlaczego na tej stronie w artykułach nigdy nie używa się umlautów?
11.10.2022 19:33
Oczywiste też jest że w Bayernie niema czasu na nauki/cudowanie ze składem itd także jak nie ogarnie piłkarzy to jest na najlepszej drodze by pożegnać się z klubem(Kovac poleciał, a miał też gwiazd bez liku i osiągnął więcej niż Julian w pierwszym sezonie... a był jeszcze Eintracht w jego karierze ,gdzie też potrafił zdobyć PN). Chyba, że będą mu co sezon pół składu wymieniać aż może podpasuje danym piłkarzom