DieRoten.pl

„Matthaeus jednym z największych w historii niemieckiego futbolu”

28.03.2021, 09:50:44
DieRoten.pl

Dokładnie w ubiegłą niedzielę (21 marca), swoje okrągłe, bo 60. urodziny obchodził legendarny pomocnik Bayernu i kadry narodowej Niemiec − Lothar Matthaeus.

Jak już informowaliśmy wcześniej, klub ze stolicy Bawarii przygotował dla Lothara Matthaeusa specjalną wystawę w muzeum FCB, która została w pełni poświęcona karierze legendarnego pomocnika. Podczas prezentacji obecni byli Uli Hoeness, Herbert Hainer, Karl-Heinz Rummenigge oraz Franz Beckenbauer. W trakcie swoich wypowiedzi dla „FCB TV”, wspomniane osoby nie szczędziły pochwał pod adresem 60-latka i jego kariery.

Uli Hoeness:

− Lothar jest jednym z największych piłkarzy w historii Bayernu. Wniósł istotny wkład w reputację i sławę Bayernu. Pod względem techniki, wytrzymałości i swojej wielkiej szybkości, Lothar był po prostu perfekcyjnym piłkarzem.

Herbert Hainer:

− Lothar zawsze dawał z siebie wszystko, do samego końca. Ta dynamika, pozytywna agresja − on nigdy nie się poddawał, nigdy nie przestawał gonić za piłką. To zawsze mi imponowało. Pozostaje on wzorem do naśladowania jeszcze długo po zakończeniu swojej aktywnej kariery zawodowej.

Karl-Heinz Rummenigge:

− Lothar bez dwóch zdań jest jednym z największych i najskuteczniejszych piłkarzy w historii niemieckiej piłki. Lothar ukształtował niemiecką piłkę nożną jak mało kto - jego międzynarodowa atrakcyjność pozostaje ogromna do dziś.

Franz Beckenabuer:

− Miałem wielkie szczęście, że mogłem go prowadzić w kadrze narodowej Niemiec. Wszyscy dostrzegaliśmy jego umiejętności - dynamikę, szybkość oraz chęć niesienia pomocy nie tylko na boisku, ale i poza nim. Zawsze dbał o zespół, dzięki czemu wyręczał mnie w wielu sprawach. Wszystkie te umiejętności i organizacja drużyny są często spotykane, ale taki charakter, którego potrzebujesz jest bardzo rzadko spotykany. W przypadku wszystkie te aspekty sprawiły, że był wielkim piłkarzem.

Lothar Matthaeus:

− Nadal jestem bardzo dumny, że jestem częścią tego wielkiego klubu i znajduję się w gronie tak wielkich legend. To wielki zaszczyt. Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co osiągnąłem w mojej karierze, a także za zaszczyt, jaki Bayern czyni mi tą specjalną wystawą. Jestem dumny z tego, co osiągnąłem w swojej karierze. Zawsze pozostanę za to wdzięczny osobom, które się do tego przyczyniły − trenerom, kolegom z zespołów oraz przede wszystkim kibicom.

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama29.03.2021 11:50
mocno barwna postać, gotowy materiał na film czy serial jeszcze lepiej :-)
28.03.2021 19:45
28.03.2021 12:11
Zdecydowanie jeden z najlepszych pomocników w historii piłki nożnej. Ogromne sukcesy klubowe, reprezentacyjne jak i indywidualne.
28.03.2021 10:20