DieRoten.pl

Matthaeus: Bayern nigdy nie był tak atrakcyjny do oglądania

01.04.2021, 07:55:32
FotoOlimpik

Sezon 2019/2020 w wykonaniu Bayernu Monachium z całą pewnością przejdzie do historii nie tylko niemieckiego, ale i również europejskiego futbolu.

Mistrzowie Niemiec co prawda mieli spore problemy na początku kampanii 2019/20, ale po zmianie trenera i obdarzeniu zaufaniem Hansiego Flicka, monachijczycy zupełnie odmienieni zdominowali nie tylko krajowe, ale i europejskie podwórko (wygrana Ligi Mistrzów bez ani jednej porażki i remisu).

Koniec końców „Bawarczycy” zakończyli sezon potrójną koroną, zaś w kolejnych miesiącach skompletowali sekstet. Jakiś czas temu w wywiadzie dla klubowego magazynu „51” na temat Bayernu i ich stylu gry wypowiedział się legendarny Lothar Matthaeus, który nie szczędził pochwał pod adresem FCB.

− Jest świetnie – ale nieustannie muszą udowadniać swoją wartość. To jest piękno tej drużyny: Ci piłkarze również chcą udowodnić sobie swoją wartość jeszcze raz i jeszcze raz, oni naprawdę mają w sobie ten gen Bayernu – powiedział Matthaeus.

− To DNA oznacza, że nigdy się nie poddają. Oglądałem w telewizji drużynę z lat 70’, w moich czasach mieliśmy świetnych piłkarzy, Bayern zawsze odnosił sukcesy – ale w moich oczach Bayern nigdy nie był tak atrakcyjny do oglądania jak w zeszłym sezonie – mówił dalej.

− Kiedyś lubiłem Barcelonę z jej tiki-taką, ale dziś jestem pod większym wrażeniem szybkości gry Bayernu. Sposób, w jaki Bayern gra już od jakiegoś czasu, jest wspaniały dla niemieckiego futbolu – podsumował Lothar Matthaeus.

Piłkarze „Gwiazdy Południa” co prawda odpadli już z rozgrywek Pucharu Niemiec, ale podopieczni Hansiego Flicka w dalszym ciągu liczą się w walce o mistrzostwo Niemiec oraz Ligę Mistrzów w bieżącym sezonie.

źródło: 51

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama01.04.2021 23:33
Od ery van Gaala Bayern gra inaczej i dziś się nic nie zmieniło.
01.04.2021 21:17
01.04.2021 15:08
Co racja to prawda Lothar:-)
I oby nie było tak,że Jogi i Sousa popsuli przyjemność, atrakcyjność oglądania w najbliższym czasie.
01.04.2021 13:51
@tapczan
Dokładnie.
Oglądanie Bayernu za Juppa także jedno z lepszych doznań :]
01.04.2021 11:41
Zdecydowanie jeden z lepszych okresów pod względem atrakcyjności do oglądania, ale czy najlepszy to ciężko o jednoznaczne wskazanie.