DieRoten.pl

Matthaeus: 4:4 z Salzburgiem dało trochę wglądu w sytuację

17.01.2023, 11:55:48
Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Pod koniec ubiegłego tygodnia, swoje pierwsze i ostatnie zarazem spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali piłkarze Bayernu.

Przypomnijmy raz jeszcze – podopieczni Juliana Nagelsmanna w meczu towarzyskim z RB Salzburg, zremisowali 4:4, zaś na listę strzelców FCB wpisali się wtedy kolejno Leroy SaneArijon IbrahimovicKingsley Coman oraz Mathys Tel.

Ostatnio na temat formy monachijczyków oraz wspomnianego wyżej sparingu z mistrzami Austrii wypowiedział się legendarny Lothar Matthaeus, który pochwalił młodzież „Bawarczyków” i zaznaczył, że w przypadku pojedynku ligowego z RB Lipsk, należy spodziewać się innego Bayernu.

− Ostatnim wynikiem był remis 4:4 z Salzburgiem. To dało nam wgląd w sytuację. Bayern nie okrył się chwałą, ale przynajmniej zobaczyliśmy, że jest kilku młodych zawodników, na których możemy polegać w Bayernie – stwierdził Matthaeus.

− To miłe spostrzeżenie dla Juliana Nagelsmanna, zwłaszcza przy wszystkich kontuzjowanych zawodnikach. Poza tym nie można zbytnio przykładać się do wyniku, bo było dużo zmian i testów. W piątek wszystko będzie inne. Gra, znaczenie, motywacja, koncentracja – dodał.

− Wszystko będzie na innym poziomie. A zwycięstwo byłoby oczywiście ważne i uspokajające dla Bayernu. Bo w Lidze Mistrzów też muszą grać w Paryżu. To będzie niczym finał, a biorąc pod uwagę jakość PSG, Bayern może oczywiście też odpaść – podsumował Lothar Matthaeus.

Warto podkreślić, że po meczu z RB Lipsk, podopieczni Juliana Nagelsmanna będą mieli niewiele czasu na przygotowania do kolejnego meczu, albowiem we wtorek (24 stycznia) monachijczycy podejmą na własnym podwórku 1. FC Koeln.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)17.01.2023 19:28
Oby takie wyniki już się nie powtarzały.
17.01.2023 18:53
Spokojnie, to był tylko mecz towarzyski. W piątek zobaczymy zupełnie inny Bayern, jestem tego pewny!
17.01.2023 15:01
Dalekoidących wniosków po jakimkolwiek sparingu nie ma co wyciągać.
17.01.2023 12:31
Zagrali młodzi i to jest na plus. A co do wyniku to pamiętajcie, e to był sparing.
17.01.2023 12:31
Dało trochę wglądu, ale sam podkreśla, że w piątek będzie wszystko inne czyli dało, ale nic znaczącego i niczego z tego wyciągać nie można.