DieRoten.pl

Martinez o Muellerze: To najbardziej inteligenty gracz, z którym grałem

03.05.2021, 11:11:28
Ł. Skwiot

Nie tak dawno temu Javi Martinez udzielił obszernego wywiadu dla francuskiego „beIN Sports”, w którym to odniósł się do wielu różnych tematów związanych z Bayernem.

Weteran bawarskiego klubu poruszył między innymi kwestię wzlotów i upadków w formie Bayernu Monachium. Pomocnik zaznaczył, iż jest to czymś normalnym, że nie zawsze gra się idealnie i zdarzają się słabsze momenty − nawet w historycznym sezonie 2019/20.

Ponadto Javi Martinez nie szczędził pochwał pod adresem Thomasa Muellera, którego nazwał najbardziej inteligentnym piłkarzem, z którym miał kiedykolwiek okazję grać. Nie zabrakło również pytań o możliwy angaż Flicka jako selekcjonera Niemiec, co jest jednym z najgorętszych tematów w niemieckiej prasie od dłuższego czasu.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powodzenia Hiszpan, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi. Wszystkich chętnych zachęcamy do lektury.

Javi Martinez na temat:

...wzlotów i upadków w formie Bayernu:

„...To oczywiste, że czasami nie osiągamy wyników, jakie byśmy chcieli, ale to coś normalnego w piłce nożnej. To jednak ważne, aby pozostać spokojnym i pewnym tego, co się robi, aby nadal ciężko pracować. Oczywiście zawsze zdarzają się dobre i mniej dobre momenty - nawet jeśli wydawało się, że w poprzednim sezonie wszystko było niesamowite, to też miewaliśmy złe momenty, w których musieliśmy swoje wycierpieć.”

...porównań Bundesligi do La Ligi:

„...Jeśli porównamy Bundesligę z La Ligą, to w Hiszpanii jest to bardziej skomplikowane pod względem taktycznym, zaś tutaj gra jest bardziej fizyczna. W Niemczech gramy szybciej i to prawda, że Lewandowski jest czasami sam, bo obrońcy są zajęci bieganiem za Sane, Gnabrym, Muellerem czy Comanem. Mamy w zespole wielu zawodników, którzy tworzą wolne przestrzenie na boisku, zaś Thomas Muller jest najbardziej inteligentnym graczem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Zawsze wie, gdzie ustawieni są inni i choć ma nic 'specjalnego', to wszystko robi perfekcyjnie i gra z nim to czysta przyjemność − dla Lewandowskiego myślę, że to właśnie robi różnicę.”

...Thomasa Muellera i meczu ze Stuttgartem:

„...Kiedy jesteśmy na boisku z Thomasem, mamy wrażenie, że gramy na Playstation, bo ofensywnie Thomas wie, gdzie każdy ma iść i gdzie się ustawić, buduje atak i rozegranie bez piłki. Wskazuje gdzie trzeba się udać, kto jest sam i to nam bardzo dużo daje. Co do mentalności, to widzieliśmy w meczu ze Stuttgartem, że wiele drużyn po czerwonej kartce ściągnęłoby napastnika, ale my dokonaliśmy zmiany taktycznej, gdzie Alaba zagrał jako lewy obrońca i pozostaliśmy przy tym samym systemie ofensywnym. Przy bardziej defensywnym systemie wynik byłby inny.”

...Flicka jako możliwego selekcjonera Niemiec:

„...Często w drużynach na tym poziomie (Real, PSG, Bayern) trener jest bardziej psychologiem niż szkoleniowcem. Musi zarządzać grupą, zawodnikiem, a Hansi robi to doskonale i to nie tylko w przypadku piłkarzy wyjściowej XI, ale także tych, którzy grają mniej. Myślę więc, że mógłby być świetnym selekcjonerem w każdej reprezentacji narodowej.”

...najlepszego trenera, z którym pracował:

„...Miałem szczęście do trenerów, ale jeśli mam wybrać jednego, to był to Pep Guardiola, to on nauczył mnie najwięcej. Ale miałem szczęście, że miałem najlepszych trenerów w Bayernie, a także w Bilbao. Jeśli pewnego dnia będę chciał zostać trenerem, to miałem największych profesorów.”

źródło: beIN Sports

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama06.05.2021 20:37
Święte słowa. Wydaje się, jakby potykal się o własne nogi. A tymczasem zawstydzil naprawdę wielu z rzekomo lepsza techniką.
03.05.2021 21:47
03.05.2021 14:06
Fenomen w czystej postaci, piłkarz który nie rodzi się codziennie.
03.05.2021 11:43
03.05.2021 11:26
Powiedz to Kovaciowi ...
03.05.2021 11:22
Tomas to legenda ;)