DieRoten.pl

Martinez o 24 tytułach z FCB: To szaleństwo!

04.06.2021, 10:32:34
FotoOlimpik

Tego lata dojdzie do kilku pożegnań. Mowa oczywiście nie tylko o piłkarzach, ale i również członkach sztabu szkoleniowego oraz zarządu bawarskiego klubu.

Wśród zawodników, którzy żegnają się z ekipą rekordowego mistrza Niemiec, można wyróżnić przede wszystkim jakże zasłużonego dla klubu Javiego Martineza, który zdobył w sumie 24 tytuły z kolegami w Monachium.

Nie tak dawno temu, Hiszpan udzielił obszernego wywiadu dla niemieckiego „TZ”, w którym odniósł się do wielu różnych tematów. Weteran FCB nie ukrywa, iż fakt zdobywania średnio 2,7 tytułów na sezon jest dla niego czymś niezwykłym i szalonym zarazem.

− Nie śmiałbym nawet o tym marzyć. Przeczytałem wcześniej na Instagramie, że to średnio 2,7 tytułów na rok. Szaleństwo. Jestem bardzo wdzięczny i dumny z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć w Bayernie − powiedział Martinez.

W dalszej części rozmowy z dziennikarzem, Javiego zapytano również o wskazanie jego najlepszych wspomnień oraz najtrudniejszego momentu w trakcie swojej wieloletniej przygody z ekipą rekordowego mistrza Niemiec.

− Zawsze kiedy zdobywaliśmy tytuły lub wygrywaliśmy z wielkimi rywalami, jak np. BVB czy RB Lipsk − zawsze było to bardzo wyjątkowe. Ale jeśli miałbym wybrać, wybrałbym finały Ligi Mistrzów z 2013 i 2020 roku − dodał.

− Zerwanie więzadła krzyżowego w kolanie w meczu o Superuchar Niemiec z Borussią Dortmund w 2014 roku. Jednakże pomoc klubu, kibiców i mieszkańców Monachium sprawiły, że było mi łatwiej wyleczyć uraz − podsumował Javi Martinez.

 

źródło: TZ

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama05.06.2021 20:55
05.06.2021 11:12
Wszedłeś na stałe do galerii sław.
04.06.2021 11:57