DieRoten.pl

Dla nikogo z nas nie jest żadną tajemnicą, że w letnim okienku transferowym, klub ze stolicy Bawarii najpewniej opuści 24-letni golkiper − Alex Nuebel.

Od kilku tygodni w niemieckiej prasie spekuluje się, że numer dwa w bramce Bayernu Monachium może latem zmienić otoczenie klubowe – w grę wchodzi wypożyczenie na okres jednego lub dwóch kolejnych sezonów.

Póki co nie pojawiło się jeszcze nic konkretnego, ale od dłuższego czasu kilka niemieckich źródeł zgodnie utrzymuje, że głównym zainteresowanym Alexandrem Nubelem jest AS Monaco, gdzie trenerem jest były opiekun „Gwiazdy Południa”, czyli Niko Kovac.

– Aby stać się numerem jeden w Bayernie, potrzebujesz klubu, który ma pewną klasę i w najlepszym wypadku gra także na arenie międzynarodowej. Z reguły lubię planować umowy wypożyczenia na dwa lata. Ale w tym przypadku jeszcze tego nie zrobiliśmy – stwierdził niedawno Stefan Backsm czyli agent Nuebela.

Jeśli jednak wierzyć najnowszym doniesieniom niemieckiego portalu „Sport1”, to do listy klubów wyrażających chęć pozyskania (wypożyczenia) golkipera dołączyły dwie nowe drużyny.

Dziennikarz Florian Plettenberg utrzymuje, że mowa o takich ekipach jak Olympique Marsylia oraz Borussia Dortmund, która latem planuje zmiany w bramce. Bez względu na wszystko z tego samego źródła możemy dowiedzieć się, że faworytem pozostaje AS Monaco. Niebawem powinno pojawić się więcej informacji w tym temacie.

źródło: Sport1

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama02.04.2021 15:25
Grunt, żeby grał. To dla niego obecnie najważniejsze.
02.04.2021 12:04
Zostanie w Bayernie i będzie dostawał więcej szans.
02.04.2021 11:45
dla mnie liga jest drugorzędną sprawą ale chciałbym, żeby to był zespół grający też w europejskich pucharach. i mam nadzieję, że na dwa lata od razu będzie to wypożyczenie.
02.04.2021 11:07
Może nie akurat Dortmund ale najlepiej by był to Niemiecki zespół.
02.04.2021 09:38
Haha dokładnie @tapczan ta opcja wydaje się najmniej prawdopodobna z resztą reakcje kibicowo BVB też byłyby nerwowe, mieliby ogrywać bramkarza swoich największych rywali...
02.04.2021 08:49
Nuebel przechodząc z Schalke do Bayernu i następnie trafiając na wypożyczenie do bvb na pewno trafi na szczyt ulubieńców w Gelsenkirchen.