DieRoten.pl

Mane: Szybko zrozumiałem, że chcę grać dla Bayernu

01.07.2022, 18:35:14
Vlad1988 / Shutterstock.com

Jak już doskonale wiemy, trzecim wzmocnieniem Bayernu Monachium na nadchodzącą kampanię 2022/23 jest Sadio Mane, który wcześniej występował w Liverpoolu.

Mistrzowie Niemiec za senegalskiego pomocnika zapłacili 32 mln euro kwoty podstawowej plus bonusy, które przypomnijmy mogą wzrosnąć do 9 mln euro w przyszłości. Senegalczyk podpisał z FCB kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2025 roku.

Z racji na swój transfer do Bayernu, Sadio Mane udzielił niedawno obszernego wywiadu dla „Sport Bilda”, w którym odniósł się między innymi do rzekomego strajku w RB Salzburg przed laty, aby wymusić transfer do Southampton oraz swoich przenosin na Allianz Arenę.

− To było dawno temu i wcale nie tak, jak przedstawiano to publicznie. Mam bardzo dobre relacje z klubem, nic nie utknęło w martwym punkcie. Wiele osób z Salzburga gratulowało mi przejścia do FCB. Na pewno wybiorę się tam latem. To niedaleko Monachium – powiedział Mane.

− Kilka tygodni temu mój agent poinformował mnie, że Bayern jest zainteresowany moją osobą i złożył zapytanie w tej sprawie. Niedługo potem Hasan Salihamidzic, Julian Nagelsmann i Marco Neppe przylecieli do mnie do Liverpoolu. Przedstawili mi swój projekt. Od razu wzbudziło to mój entuzjazm. Dlatego jeszcze tego samego dnia powiedziałem: Chcę przejść do Bayernu! Mimo że inne kluby były zainteresowane, to od razu sam zdecydowałem – mówił dalej.

− Od razu poczułem, że bardzo im na mnie zależy, więc szybko zrozumiałem, że chcę przejść do Bayernu. Od razu zafascynował mnie sposób, w jaki klub planuje mnie w przyszłości. Wielka presja jest mi znana z Liverpoolu. System Bayernu jest już bardzo podobny do tego, jaki stosuje Liverpool. Bayern pasuje do mojej gry, a ja do Bayernu. Julian Nagelsmann również mi o tym powiedział – dodał.

Sadio Mane potwierdził również w rozmowie dla tygodnika „Sport Bild”, że w przeszłości Bayern kilkukrotnie starał się o jego usługi, lecz próby kończyły się fiaskiem – aż do teraz.

− To prawda, że kontakt z moim doradcą był wcześniej. Bayern zawsze mnie fascynował, szczególnie w czasach, gdy grałem w Salzburgu, z uwagą śledziłem i podziwiałem FCB w Bundeslidze. Do transferu jednak nie doszło. Następnie udałem się do Southampton i Liverpoolu, gdzie się rozwijałem. Teraz przychodzę do Bayernu z jeszcze większym doświadczeniem, co jest sytuacją korzystną dla obu stron – podsumował Sadio Mane.

źródło: Sport Bild

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)02.07.2022 09:33
Czego niektórzy spodziewają się w wywiadach po transferze ? Więcej luzu.
02.07.2022 08:58
Zadaja mu pytania to odpowiada i nie wiem na co narzekacie. To nie jego wina że pojawia się kolejny artykuł o tym samym.
Swoją drogą nie wydaje mi się żeby było to tylko przymilanie. Transfer przeszedł tak gładko i tak szybko, że rzeczywiście zależało mu na tym, aby grać akurat u nas.
02.07.2022 00:12
Nie podlizuj, miły, nie podlizuj bo już na zwrot zbiera się tralalllalala ...
Widze, że nie tylko ja tak to postrzegam.
01.07.2022 23:11
@josh1982 lepiej nie mogłeś tego ująć
01.07.2022 20:42
Wypowiedzi pod publikę, dla prasy.