Manchester gromi przed rewanżem

Drużyna Manchesteru United, która w najbliższą środę przybędzie do Monachium rozegrać rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów odniosła przekonujące zwycięstwo w 33 kolejce angielskiej Premier League pokonując na wyjeździe Newcastle United 4:0.

Piłkarze Davida Moyesa już po pierwszej połowie schodzili do szatni z jednobramkową przewagą, kiedy to w 39 minucie spotkania pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Juan Mata. Prawdziwą strzelaninę Manchester urządził sobie jednak dopiero w drugiej połowie meczu, gdzie do bramki rywali trafiali kolejno Juan Mata oraz Javier Hernandez, a wynik meczu w doliczonym czasie gry ustalił Adnan Januzaj. Warto dodać, że Newcastle United również miało swoje szanse na zdobycie honorowej bramki, lecz pewnie między słupkami bramki Manchesteru bronił Anders Lindegaard.  Manchester United zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli z 14 punktową stratą do lidera tabeli FC Liverpoolu, który swój mecz rozegra dopiero w niedzielę.

Przypominamy, że rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Manchesterem United odbędzie się 9 kwietnia na stadionie Allianz Arena o godzinie 20.45.