DieRoten.pl
Reklama

Magath: Scholl mógł zostać świetnym trenerem Bayernu

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Mehmet Scholl to bez dwóch zdań zawodnik, którego bardzo dobrze powinni kojarzyć nie tylko starsi, ale i również młodsi kibice Bayernu Monachium.

Jako zawodnik Bayernu Monachium rozegrał on w sumie 469 spotkań, w których to zdobył 117 bramek oraz zanotował 105 asyst. Jeśli zaś mowa o trofeach, to razem z kolegami Scholl zdobył łącznie 18 tytułów.

Warto przypomnieć, że po zakończeniu kariery piłkarskiej, 50-letni dziś Niemiec wyrobił licencję i rozpoczął karierę w FCB. Choć Mehmet nie zrobił nigdy wielkiej kariery, to dwukrotnie miał okazję prowadzić drugą drużynę. Zdaniem Felixa Magatha, który miał okazję współpracować z Schollem w latach 2004-2007, monachijczycy popełnili błąd rezygnując z niego w 2013 roku.

− Myślę, że Bayern popełnił wielki błąd. Moim zdaniem Mehmet mógłby zostać świetnym trenerem Bayernu! Gdyby tylko go zatrudnili i wspierali − powiedział Magath w podcaście „Phrasenmaeher”.

− Zawsze lubiłem słuchać Mehmeta w telewizji, to było dla mnie świetne, co mówił na różne temat. On kocha futbol, ale nie da się go wcisnąć do koncepcji w taki sposób, w jaki wszyscy zawsze tego chcą − podsumował Felix Magath.

Odkąd Mehmet Scholl przestał pełnić funkcję trenera drugiej drużyny Bayernu Monachium, legendarny pomocnik bawarskiego klubu pełni rolę eksperta telewizyjnego. Kilka miesięcy temu spekulowano o powrocie Niemca na ławkę FCB II, ale ostatecznie Sebastiana Hoenessa zastąpił Holger Seitz.

Źródło: Phrasenmaeher Podcast
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...