DieRoten.pl
Reklama

Magath o Nagelsmannie: Taktyka nie jest decydująca

fot.
Reklama

Jak co tydzień Christian Falk zaprasza do swojego niedzielnego programu różnych gości ze świata niemieckiej piłki (niedawno zaproszony został były dyrektor sportowy FCB, czyli Christian Nerlinger).

Tym razem zaproszony został Felix Magath, czyli były trener Bayernu Monachium, który mimo zdobycia dwóch dubletów z bawarskim klubem, nie do końca był miło wspominany przez kibiców oraz piłkarzy w przeszłości.

Podczas rozmowy z Christianem Falkiem, 68-latek został poproszony między innymi o kilka słów na temat obecnego szkoleniowca FCB, czyli Juliana Nagelsmanna i spojrzenia na jego taktykę i pomysł na grę w zespole rekordowego mistrza Niemiec.

− Nie sądzę, aby to, co się dzisiaj robi, miało jakieś znaczenie w piłce. To znaczy, aby oceniać i budować grę wyłącznie pod względem taktycznym. To objawia się przeciętnością i sprawia, że gra staje się nieciekawa − powiedział Magath.

− Taktyka jest częścią gry, ale nie jest czynnikiem decydującym. To, czy gram w ofensywie czy defensywie, jest częścią strategii. Dlatego nigdy nie ustawiałem moich zawodników w koncepcji taktycznej. Wygrywaliśmy też bez taktyki − podsumował Felix Magath.

Obecnie Magath pozostaje bez klubu. Po raz ostatni pełnił obowiązki dyrektora do spaw współpracy międzynarodowej w trzecioligowym zespole Wuerzburger Kickers.

Źródło: Bild TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...