DieRoten.pl
Reklama

Magath: Neuer wróci i nadal będzie numerem jeden

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Kontuzja Manuela Neuera na początku grudnia minionego roku była wielkim ciosem i zaskoczeniem dla całego Bayernu i jego kibiców.

Kapitan bawarskiego klubu podczas urlopu złamał nogę, po czym przeszedł skomplikowaną operację – niestety, ale pewnym już jest, że 36-latek nie zagra w sezonie 2022/23, zaś jego powrót jest spodziewany na początek przyszłej kampanii.

Jeśli mowa o powrocie Manuela Neuera do pełnej sprawności, to choć niektórzy wątpią już, że Niemiec będzie prezentował ten sam poziom, co dawniej, to spora grupa ekspertów jest wręcz przekonanych, iż Manu nawet mimo kolejnego poważnego urazu, będzie w stanie rzucić wyzwanie każdemu golkiperowi na świecie – uważa tak chociażby były trener Felix Magath.

− W jego wieku i po długiej rehabilitacji może już nie być w 100 procentach swojego potencjału. Ale nadal będzie wystarczająco sprawny, aby rzucić wyzwanie każdemu bramkarzowi na świecie – powiedział Magath.

− Manuel wciąż posiada niezwykłe umiejętności, które go wyróżniają. Jeśli chce nadal być numerem jeden w Bayernie i reprezentacji Niemiec, to może to zrobić – dodał.

− Trenowałem go wiele lat i wiem, na co go stać. Mimo swojego wieku i kontuzji – nadal będzie pełnił rolę numeru jeden w bramce – podsumował Felix Magath.

Warto podkreślić, że 36-letni Manuel Neuer może pochwalić się już 488 rozegranymi spotkaniami dla Bayernu Monachium, w których to 223 razy zachowywał czyste konto. Ponadto razem z kolegami, Niemiec zdobył łącznie 28 tytułów!

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...