DieRoten.pl
Reklama

Magath: Neuer będzie kluczowy dla sukcesów Bayernu

fot. Photogenica
Reklama

Począwszy od grudnia minionego roku, Bayern Monachium musi radzić sobie bez swojego kapitana i numeru jeden w bramce, czyli Manuela Neuera.

Przypomnijmy raz jeszcze – podczas zimowej przerwy i urlopu, Niemiec miał wypadek w górach, złamał nogę i był zmuszony przejść skomplikowaną operację. W wyniku poważnej kontuzji 37-latek opuścił też drugą część sezonu 2022/23.

Jego nieobecność była bardzo odczuwalna, co też zdaniem ekspertów przełożyło się na sytuację na boisku i poza nim. Dziś z kolei Felix Magath udzielił wywiadu, w którym podkreślił, że to nie potencjalny transfer Harry’ego Kane’a, lecz powrót Manuela Neuera do bramki FCB będzie kluczem do sukcesów Bayernu w przyszłości.

− Myślę, że jeszcze ważniejszy jest powrót Manuela Neuera. Neuer zapewniłby Bayernowi stabilność, co nie byłoby zadaniem Kane'a. Kane musi strzelać gole z przodu i jest zależny od swoich kolegów z drużyny – powiedział Magath.

− Podczas gdy Neuer jest najważniejszy dla zespołu jako człowiek, który kieruje i stabilizuje z tyłu. Jestem przekonany, że gdyby Manuel Neuer był w pełni sił, poprzedni sezon w wykonaniu Bayernu wyglądałby zupełnie inaczej – podsumował Felix Magath.

Obecnie Manuel Neuer pracuje nad swoim powrotem w Monachium. Oczekuje się, że kapitan Bayernu opuści pojedynek Superpucharu Niemiec, a także pierwszy mecz ligowy przeciwko Werderowi Brema. Neuer nieoficjalnie mógłby wrócić między słupki FCB pod koniec sierpnia na starcie z Augsburgiem.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...