DieRoten.pl
Reklama

Magath: Lewandowski idealnie pasuje do FCB

fot.
Reklama

W bieżącym sezonie, podobnie zresztą jak w poprzednich kampaniach, Robert Lewandowski pod względem liczb nie ma sobie równych na całym piłkarskim globie.

Do tej pory w sezonie 2021/22, napastnik rekordowego mistrza Niemiec miał okazję rozegrać łącznie 36 spotkań, zaś jego imponujący dorobek to 43 bramki oraz 4 asysty (w sumie Polak miał udział przy 47 golach FCB).

Jak dobrze wiemy, od tygodni w mediach nieustannie dyskutuje się o przyszłości Roberta Lewandowskiego, którego umowa obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Ostatnio o wyrażenie opinii na temat 33-latka i możliwego znalezienia następcy „Lewego”, poproszono byłego szkoleniowca Bayernu – Felixa Magatha.

− To zależałoby od tego, jakie alternatywy są dostępne, co byłoby wykonalne dla Bayernu. To będzie trudne, bo Lewandowski idealnie pasuje do tej drużyny FCB – powiedział Magath.

Jakie z kolei zdanie na temat kapitana i numeru jeden w bramce FCB, czyli Manuela Neuera, ma szkoleniowiec Herthy BSC? Niemiec nie ma wątpliwości, że 35-latek może grać jeszcze w piłkę przez co najmniej cztery kolejne lata.

− Przynajmniej przez kolejne cztery lata. Manuel jest jedynym z moich bramkarzy, który w biegach wytrzymałościowych był zawsze z przodu. Kiedy przeszedł do Bayernu, powiedziałem: Teraz będą mistrzami przez dziesięć lat – mówił dalej.

− Neuer ważniejszy niż Lewandowski? Tak. Kiedy zabraknie już Manuela Neuera, to będzie to większy problem dla Bawarczyków – podsumował Felix Magath.

Źródło: Sky90 / Kicker
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...