DieRoten.pl
Reklama

Maatsen na liście Bayernu

fot. Fotolia
Reklama

W trakcie letniego okienka transferowego w pierwszym zespole rekordowego mistrza Niemiec może dojść do niemałej rewolucji kadrowej.

Dotyczy to między innymi pozycji lewego obrońcy, albowiem niepewna pozostaje w dalszym ciągu przyszłość Alphonso Daviesa, którego umowa z monachijczykami jest ważna do końca czerwca 2025 roku.

Jak już informowaliśmy wczoraj, szefowie FCB spodziewają się decyzji Kanadyjczyka w tym tygodniu. Jeśli defensor nie zgodzi się na proponowane przez Bayern warunki, to mistrzowie Niemiec będą chcieli sprzedać zawodnika w letnim okienku za około 60 milionów euro.

Nic więc dziwnego, że Max Eberl i spółka rozglądają się na rynku już za alternatywnymi rozwiązaniami na lewej stronie defensywy. Z informacji Floriana Plettenberga możemy dowiedzieć się, że bawarski klub ma na celowniku kilku graczy, zaś ostatnio na liście pojawił się Ian Maatsen z Chelsea, który jest obecnie wypożyczony do BVB.

Dziennikarz we wczorajszym programie „Transfer Update – die Show” poinformował, że „Bawarczycy” bacznie śledzą sytuację 22-latka, ale na ten moment brak jakichkolwiek konkretów.

Mówi się, że w umowie młodego Holendra z CFC znajduje się klauzula odejścia w wysokości około 35 milionów funtów. Niemniej jednak jeśli Davies opuściłby FCB, to głównym priorytetem monachijczyków na lewą obronę będzie Theo Hernandez. Alternatywami są z kolei Gutiérrez oraz wspomniany wyżej Maatsen.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...