MŚ w RPA bez Robbena !?

Fantastyczną skutecznością popisali się Holendrzy na tydzień przed rozpoczęciem piłkarskich mistrzostw świata. Podopieczni Berta van Marwijka rozgromili Węgrów 6:1 (1:1). Smak zwycięstwa psuje jednak kontuzja Arjena Robbena, strzelca dwóch goli.

Do przerwy był bramkowy remis. Najpierw niespodziewanie do bramki Maartena Stekelenburga trafił Balazs Dzsudzsak, a kilkanaście minut później wyrównał Robin van Persie.

Po wznowieniu gry gospodarze roznieśli przyjezdnych. Wielkie strzelanie zaczął Wesley Sneijder. Każda kolejna bramka była już piękniejsza od poprzedniej. W 64. minucie Robben skierował piłkę do siatki niemal z zerowego kąta po podaniu Giovanniego van Bronckhorsta. W 71. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Mark van Bommel. Chwilę później kapitalną akcję przeprowadził dopiero co wprowadzony na boisko Eljero Elia. Rezerwowy przebiegł niemal pół boiska z piłką i w sytuacji sam na sam z Fulopem podwyższył na 5:1. Wielkie strzelanie zakończył Robben.

Piłkarz Bayernu Monachium mecz kończył jednak utykając. To bardzo zła wiadomość dla fanów "Oranjes", gdyż uraz Robbena wstępnie wyglądał poważnie. Wedle wstępnych prognoz zawodnik może odpoczywać od futbolu nawet przez kilka tygodni. Selekcjoner reprezentacji Holandii, Bert van Marwijk cały czas ma nadzieję, że uraz asa Bayernu Monachium nie jest poważny.

- Jeżeli stracimy Robbena, to będzie katastrofa - powiedział opiekun Oranje po wygranym sparingu. - Liczę na to, że lekarze szybko rozwieją nasze obawy, ale to dobrze nie wyglądało. Mam nadzieję, że Arjen będzie mógł z nami polecieć do RPA. Nawet jeśli będzie tylko minimalna szansa na to, że zagra, zabiorę go ze sobą - zapewnił.

Jak dodał, piłkarz nie poleci w sobotnią noc razem z drużyną do RPA. W niedzielę przejdzie dodatkowe badania.

- Gdyby sprawdziły się najgorsze przypuszczenia, byłaby to dla nas wielka strata, gdyż to jeden z najważniejszych piłkarzy tej drużyny. Jesteśmy załamani - podkreślił Robin van Persie.

- Pojawienie się na boisku Robbena nadało grze gospodarzy inny wymiar. On rozruszał całą machinę - przyznał szkoleniowiec Węgrów, a były reprezentant Holandii Erwin Koeman.

Holenderskie media już podały, że Robben może nie zagrać w pierwszym meczu mundialu przeciwko Danii (14 czerwca). Dalsze informacje będziemy podawać na bieżąco.