DieRoten.pl

Lohmann: Radość i zabawa z gry są ważne

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Po licznych sesjach treningowych oraz dwóch obozach treningowych, żeńska ekipa Bayernu Monachium znajduje się już na finiszu przygotowań.

Zanim jednak podopieczne Alexandra Strausa wrócą do akcji w żeńskiej Bundeslidze (5 lutego monachijki zmierzą się z Turbine Potsdam), to czeka ich jeszcze wiele intensywnych sesji treningowych.

Z kolei w niedawnym wywiadzie dla „FCB.de”, na wiele tematów związanych z przygotowaniami, bieżącym sezonem oraz swoją karierą, wypowiedziała się 22-letnia Sydney Lohmann. Młoda pomocniczka nie ma wątpliwości, że zarówno zabawa, jak i radość z gry są bardzo ważne.

− Oczywiście nie można zapominać, że zabawa i radość z gry są ważne, bo moim zdaniem tylko w ten sposób można się realizować piłkarsko – powiedziała Lohmann.

− Szczególnie teraz, przy wielu młodych piłkarkach w zespole, ważne jest znalezienie równowagi między zabawą a mentalnością. Ważne jest też, aby być nieco bardziej wyluzowanym. Udowodniliśmy to na przykład w mistrzowskim sezonie 2020/21 – dodała.

Pod koniec rozmowy z dziennikarzem, młodą piłkarkę FCB Frauen poproszono również o określenie trzech cech, które jej zdaniem pasują do żeńskiej drużyny Bayernu.

− Trzy atrybuty, które przypisałabym drużynie? Kochająca, szalona i otwarta – podsumowała Sydney Lohmann.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...