DieRoten.pl

Loew: Mueller z pewnością jest opcją na Igrzyska

14.01.2020, 16:09:12
Ł. Skwiot

Choć Thomas Mueller został już skreślony przez Loewa (podobnie zresztą jak Hummels i Boateng), to bardzo możliwe, że w niedalekiej przyszłości wychowanek FCB ponownie założy trykot niemieckiej reprezentacji.

Mowa rzecz jasna o nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich, które rozpoczną się pod koniec lipca w Tokio. Jeśli mowa o dyscyplinie piłki nożnej, to jak już kilkukrotnie ostatnio informowaliśmy, znajdzie się tam również niemiecka drużyna do lat 21.

Od pewnego czasu mówi się, że jednym z trzech zawodników powyżej 21. roku życia, którzy mogą zostać powołani przez Stefana Kuntza jest Thomas Mueller. Sam pomocnik przyznał niedawno, że nie ma w swoich planach tego turnieju, jednakże według informacji "Bilda" klub ze stolicy Bawarii gotów jest zgodzić się na jego udział.

Tym razem swoje stanowisko w tym temacie zabrał Joachim Loew, czyli selekcjoner "Die Mannschaft", który kilka miesięcy temu zrezygnował z Thomasa, Boatenga i Hummelsa w kadrze narodowej. 59-latek dał jasno do zrozumienia, że Mueller z pewnością jest jedną z możliwych opcji na Igrzyska dla Kuntza.

Przed Świętami spotkałem się ze Stefanem Kuntzem. Rozmawialiśmy na kilka tematów. Nadchodzą Igrzyska i Euro, czyli dwa wielkie wydarzenia. Dał mi kilka nazwisk, które mogą być dla niego opcją. To jego decyzja − powiedział Joachim Loew.

− Z pewnością podejmie decyzję, kiedy już sezon dobiegnie końca i ogłosimy kadrę na Euro. Wciąż ma czas, zaś wszystkie jego pomysły były ekscytujące. Thomas znajduje się na liście graczy kwalifikujących się do olimpijskiego testu antydopingowego, którą musisz oddać wcześniej. Z pewnością jest opcją − podsumował Niemiec.

Rozgrywki piłki nożnej na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 roku rozpoczną się w środę 22 lipca i potrwają dokładnie do 8 sierpnia (sobota).

źródło: Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama15.01.2020 13:59
Ja popieram ten pomysł.
14.01.2020 17:53
Ja tam bym go prędzej na to Euro jeszcze widział bo ta ofensywa Niemiec nie jest aż taka powalająca znowu,żeby Tomek tam był całkiem poza tematem dla mnie.

reklama