DieRoten.pl

Bild: Bayern pozwoli na udział Muellera w IO

14.01.2020, 13:02:04
Ł. Skwiot

Za kilka miesięcy, a będąc dokładniejszym 24 lipca rozpoczną się oficjalnie letnie Igrzyska Olimpijskie. Tym razem gospodarzem tej wielkiej imprezy sportowej będzie Tokio (Japonia).

Jedną z dyscyplin, podobnie zresztą jak przed czterema laty będzie piłka nożna. Przypominamy raz jeszcze, że wśród reprezentacji, które wystąpią na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 2020 znaleźli się też Niemcy i ich drużyna do lat 21.

Nie dalej jak wczoraj pojawiły się informacje, że selekcjoner niemieckiej młodzieżówki – Stefan Kuntz – rozważa powołanie do kadry Thomasa Muellera (zgodnie z przyjętymi zasadami, trener może zabrać ze sobą trzech piłkarzy, którzy mają więcej niż 21 lat).

Choć wychowanek bawarskiego klubu znajduje się w planach Kuntza, to zanim będzie on mógł powołać 30-latka, to zgodę musi wydać nie tylko sam zawodnik, ale i jego macierzysty klub. O zabranie głosu w sprawie tych doniesień postanowiono zapytać samego Thomasa.

Nie wiem, jakie powinny być okoliczności, abym mógł zagrać na Igrzyskach, ponieważ kluby będą w sierpniu przygotowywać się do nowego sezonu. To byłoby niezwykłe. Ujmę to w ten sposób: nigdy nie mów nigdy – powiedział Mueller.

− Jednakże konkretnie mówiąc, Olimpiada nie jest jeszcze częścią moich planów – podsumował wychowanek Bayernu.

Jak jednak wynika z informacji „Bilda” mistrzowie Niemiec nie mają zamiaru stawać na drodze Thomasa i pozwolą mu wziąć udział na Igrzyskach w Tokio, nawet jeśli oznaczać to będzie opuszczenie sporej części przygotowań do nowego sezonu.

źródło: Bild
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama14.01.2020 21:08
To zaburzy jego przygotowania do sezonu. Nie można odmówić, ale nam to zaszkodzi, chyba, że grubo się wzmocnimy.
14.01.2020 17:44
Zobaczymy jaką kadrą będziemy dysponować w sierpniu bo jak znowu do sezonu będziemy przestępować z główną siłą rażenia w postaci Comana i jakiegoś wypożyczonego grajka, wspieranych przez miękkiego Leona i Coco to Tomek nie powinien się wozić po dalekiej Azji.
14.01.2020 13:59
Pełna zgoda jeżeli sam Thomas będzie chciał jechać to nie ma powodów dla których Bayern by go blokował.
14.01.2020 13:46
Jasne że Bayern nie będzie robił Thomasowi żadnych problemów. Ikona klubu, piłkarz zasłużony i jeśli chce jechać to niech jedzie!!
14.01.2020 13:17
Ładnie ze strony klubu jak nie będą robili Muellerowi żadnych problemów, sporo dał klubowi więc można pójść na rękę zawodnikowi.

reklama