Loew: Koncentracja jest ważna przez całe 90 minut

Wczorajszego późnego wieczoru swój ostatni sparing w ramach przygotowań do mistrzostw Europy rozegrali zawodnicy niemieckiej reprezentacji narodowej.

Niemiecka kadra narodowa pokazała się z dobrej strony i rozbiła swoich znacznie niżej notowanych rywali z Łotwy aż 7:1. Bardzo dobry mecz zaliczył ponownie Thomas Mueller, który miał udział przy kilku bramkach. Tradycyjnie tuż po meczu, na temat meczu i gry swojego zespołu wypowiedział się Joachim Loew.

− Było wiele rzeczy, które zrobiliśmy dobrze i mieliśmy wiele szans. Rozmawialiśmy o kilku rzeczach, które musimy jeszcze poprawić. W I połowie posiadaliśmy dużo tempa w ataku, dobrze biegaliśmy i mocno naciskaliśmy na rywali. W II połowie nasze tempo nieco spadło. Wciąż musimy zwiększyć naszą intensywność, tak aby trwała przez całe 90 minut – powiedział Loew.

− Byliśmy skuteczniejsi w ataku. To był temat, który często pojawiał się w ostatnich miesiącach i był to obszar, w którym utrudnialiśmy sobie życie. Potrzebujemy więcej skuteczności, zarówno w ataku, jak i w obronie. Chcieliśmy znaleźć sposób na przedarcie się przez ich obronę, przeciwko rywalowi, który grał dość głęboko – mówił dalej.

− Zagraliśmy lepiej niż w innych meczach, co jest potrzebne, aby się przełamać. Mogliśmy lepiej zachować się przy akcji, która doprowadziła do ich bramki. Właśnie w takich sytuacjach tracimy na chwilę koncentrację i właśnie to będą chcieli wykorzystać nasi przeciwnicy na EURO – dodał Niemiec.

− Musimy być skoncentrowani przez całe 90 minut. Praktyka meczowa była najważniejsza. Nie wiem jeszcze, czy przeciwko Francji wystąpimy w tym samym składzie. Kilku zawodników na pewno się w niej znajdzie, to pewne – podsumował Joachim Loew.

Manuel Neuer i spółka będą mieli jeszcze tydzień, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego boju na mistrzostwach Europy. Przypominamy, że Niemcy rozpoczną EURO od pojedynku na Allianz Arenie z mistrzami Świata, czyli Francuzami (15 czerwca o 21:00).