Loew: Jesteśmy zadowoleni z rezultatu

Niemiecka reprezentacja narodowa pokonując wczorajszego wieczoru Irlandię Północną 3:1 na ich własnym podwórku, zapewniła sobie bezpośredni awans na Mundial w Rosji. Szansę gry od samego początku otrzymało łącznie pięciu zawodników Bayernu.

Joachim Loew:

− Jesteśmy zadowoleni z rezultatu, nawet jeśli był to trudny i wymagający mecz. Irlandia Północna skupiała się bardzo na obronie, dlatego było dla nas ważnym, aby zdobyć jak najszybciej bramkę. Oczywiście poszło po naszej myśli, kiedy zaraz po objęciu prowadzenia strzeliliśmy drugą bramkę. Kontrolowaliśmy już potem przebieg spotkania i pozostaliśmy czujni do samego końca. Bramka Rudego była po prostu spektakularna, nie dało się tego lepiej strzelić. Ich bramkarz nie miał najmniejszych szans. Druga połowa nie była tak ekscytująca jak pierwsza, ale tego można się spodziewać, kiedy kontrolujesz przebieg meczu. Dobrze broniliśmy się przy długich piłkach Irlandczyków i nie dopuszczaliśmy się fauli. To było bardzo ważne.

Joshua Kimmich:

− Decydującym czynnikiem był fakt, że szybko udało nam się objąć prowadzenie i byliśmy jednocześnie czujni i obecni na boisku. Zdawaliśmy sobie sprawę, że Irlandii Północnej ciężko będzie strzelić bramkę. Oczywiście ćwiczyliśmy dośrodkowania i stwarzanie okazji podbramkowych, ale wykazaliśmy się częstą obecnością w ich polu bramkowym.

Reinhard Grindel:

− Jestem bardzo dumny, wygraliśmy dziewięć z dziewięciu spotkań, nie można było lepiej sobie poradzić. Drużyna zagrała z pewnością, wliczając w to zawodników, którzy wrócili po urazach. Przyszłość wygląda dla nas obiecująco.

Sebastian Rudy:

Jestem całkowicie zadowolony z naszej drużyny. To było dla nas kluczowym strzelić jak najszybciej bramkę, dlatego mogliśmy się uspokoić i trzymać nerwy na wodzy. Nie było łatwo, ale wygraliśmy w dominującym stylu. Oczywiście chcemy obronić tytuł. Nie jedziemy do Rosji, aby tylko zaliczyć obecność, chcemy tam coś osiągnąć.

Mats Hummels:

Daliśmy dziś niesamowity występ okraszony spektakularnymi bramkami. Irlandia Północna ustawiła sobie za cel obronę, z czym też musieliśmy się zmierzyć. Naszą największą siłą był fakt, że pozostaliśmy spokojni i spójni. Kontrolowaliśmy mecz i zagraliśmy pewni siebie, zwycięstwo było zasłużone.

Jerome Boateng:

Fakt, że udało nam się już zakwalifikować pokazuje tylko, że mamy za sobą doskonałe eliminacje do MŚ. Chcieliśmy się upewnić, że uda nam się tu wygrać. Irlandia Północna nie przegrała u siebie meczu i nie straciła bramki, ale nam udało się zdobyć dziś trzy bramki. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo, ale to bardzo dobrze. W drugiej połowie mogło być lepiej, mogliśmy strzelić jedną czy dwie bramki więcej. To było coś niesamowitego, że mogłem wrócić, pracowałem na to bardzo długo. To było moje marzenie i w dodatku okraszone zwycięstwem.

Źródło: DFB.de