Lipsk wraca na fotel lidera

Dzisiejszego dnia RB Lipsk pokonało na własnym stadionie Herthę BSC 2-0 w ramach 15. kolejki Bundesligi. Zwycięstwo beniaminka oznacza, że podopieczni Ralpha Hasenhuettla awansowali na pierwsze miejsce – przynajmniej do jutrzejszego popołudnia.

Pierwszą bramkę dla RB zdobył w 40. minucie spotkania Timo Werner. Kilkanaście minut po zmianie stron trafienie na 2-0 zaliczył kapitan Willi Orban.

Mimo kilku okazji, to zawodnicy z Lipska okazali się lepsi i zanotowali kolejne zwycięstwo na swoim koncie. Nowi liderzy Bundesligi mogli wygrać starcie z Herthą znacznie wyżej, jednakże kilkukrotnie dobrze interweniował bramkarz stołecznego klubu – Jarstein.

Jeśli jutro Bayern pokona na wyjeździe Darmstadt, to wróci na fotel lidera w Bundeslidze. Decydujące starcie między "Bawarczykami" a Lipskiem odbędzie się już w najbliższą środę o 20:00.