DieRoten.pl

Lewy o Daviesie i więzi boiskowej z Muellerem

12.01.2019, 17:23:34
FotoOlimpik

W trwającym obecnie sezonie można wymienić kilku zawodników rekordowego mistrza Niemiec, który w dużym stopniu wyróżniają się na tle innych kolegów z zespołu.

Jednym z nich jest przede wszystkim Robert Lewandowski, czyli najlepszy strzelec bawarskiego klubu w ostatnich kilku latach. Nie inaczej jest w tym sezonie − kapitan polskiej reprezentacji miał okazję wystąpić do tej pory w 24 spotkaniach, w których ustrzelił dokładnie 22 bramki.

Polak w żadnym wypadku nie zamierza spoczywać na laurach. 30-letni snajper w każdym najmniejszym detalu odznacza się pełnym profesjonalizmem, o czym też wspominali dziennikarze "Bilda". Lewandowski jako jeden z niewielu powrócił z urlopu w idealnej wręcz formie.

Podczas ostatniego swojego wywiadu dla oficjalnej telewizji FCB, Robert poruszył między innymi temat nowego nabytku, czyli Alphonso Daviesa. Jak mogliśmy się dowiedzieć 30-latek stara się jak może, aby ułatwić swojemu nowemu koledze adaptacje w nowym otoczeniu.

Postaram się i będę sporo rozmawiał z Alphonso Daviesem. Wiem, że dla niego bardzo ważnym jest czuć się komfortowo w nowej drużynie. Ja zaś pragnę mu pomóc. Oczywiście jest wciąż bardzo młody, ale moim zdaniem zostanie wielkim piłkarzem − powiedział Lewandowski.

Pod koniec rozmowy Robert Lewandowski odniósł się jeszcze do swojej współpracy z Thomasem Muellerem, który jak wiemy najlepiej czuje się na boisku, kiedy może grać za plecami napastnika. Polak wspomniał, że wraz z Thomasem momentami rozumieją się na murawie bez wymiany nawet jednego słowa.

Thomas jest zawodnikiem, który wie kiedy i gdzie biegać. Czasami nie musimy nawet ze sobą gadać, ponieważ wiemy na co stać każdego z nas. W mowie piłkarskiej to, co powiesz nie ma takiego znaczenia jak to co czujesz, ja zaś mam takie czucie z Thomasem − podsumował snajper.

źródło: FCB.tv
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama13.01.2019 10:30
Tutaj właśnie wielka szkoda, że z Liverpoolem nie będą mogli zagrać razem z przodu. Obstawiam, że Klopp wystawi w meczu z nami w środku pomocy 3 pomocników od defensywnych zadań( szczególnie w rewanżu). Wtedy taka umiejętność gry bez piłki jest nieocenionym atutem.
13.01.2019 00:22
12.01.2019 22:57
To fakt, Robert z Thomasem rozumieją się na pamięć, i to widać!!
12.01.2019 20:40
Dzieki Lewemu chlopak predzej sie ulozy w zespole. Byc moze zaprocentuje to w asysty przy golach Roberta
12.01.2019 20:04
Lepszego wzoru do naśladowania w naszej drużynie nie znajdzie.
12.01.2019 17:28
Lewandowski opiekunem Daviesa? To dobrze wróży. Bo Polak to wzór profesjonalizmu. Dlaczego nigdy nie uderzył kogoś w twarz? Dlaczego na swoim koncie nie miał chamskich wulgarnych wypowiedzi. Odpowiedź jest jedną. Bo to profesjonalista pełną gębą.

reklama