DieRoten.pl

Lewandowski: Rozumiemy się z Muellerem bez słów na boisku

22.09.2021, 14:18:44
FotoOlimpik

Podobne artykuły

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że duet Robert Lewandowski oraz Thomas Mueller to obecnie jeden z najlepszych duetów piłkarskich na całym piłkarskim globie.

reklama

reklama

Kiedy obaj piłkarze znajdują się razem na boisku, obrona rywala nieraz ma spore problemy z rozszyfrowaniem ataków Bayernu, jako że Thomas Mueller oraz Robert Lewandowski często bywają nieprzewidywalni oraz jedną wspólną akcją potrafią stworzyć wielkie zagrożenie pod bramką rywala.

Ostatnio gościem w podcaście Christiana Falka pt. „Bayern Insider” był wspomniany wcześniej „Lewy”, który odniósł się do kwestii swojej współpracy z Thomasem oraz przydomka, który został im nadany przez media, kibiców oraz dziennikarzy.

− Rozumiemy się bardzo dobrze, na boisku nawet bez słów. Podczas treningów, czy w trakcie spotkań często rozmawiamy i wydajemy sobie krótkie polecenia, które mogą nam pomóc – powiedział Lewandowski.

− W piłce chodzi o to, aby szybko reagować. Thomas jest piłkarzem, którego oczami mogę przewidzieć po prostu jaki wykona ruch, dlatego szybko możemy podejmować decyzje. To wyjątkowe jak się rozumiemy i jak współpracujemy – mówił dalej.

− Po prostu wiem, gdzie spadnie piłka od Thomasa. Niezależnie czy będzie to super piłka czy po prostu jakieś ślamazarne zagranie – potrafię przewidzieć co zrobi Thomas – dodał „Lewy”.

− Müllowski czy Lewyülla? (śmieje się) Dosyć często słyszałem o Müllowskim, więc wybrałbym ten przydomek – podsumował Robert Lewandowski.

Warto wspomnieć, że Robert Lewandowski i Thomas Mueller są dla siebie najlepszym duetem w karierze. Obaj panowie mieli udział przy 69 wspólnych bramkach (gole i asysty).

źródło: Bayern Insider Podcast

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama27.09.2021 10:50
22.09.2021 15:23
"... jakieś ślamazarne zagranie." - to specjalna Muellerowa technika, a nie żadne ślamazarne zagrania ;)