DieRoten.pl

Lewandowski: Moim rywalem do ZP byłby ktoś z Bayernu

22.12.2020, 09:23:39
FotoOlimpik

W najnowszym wydaniu tygodnika „France Football” znajdziemy bardzo obszerny wywiad z Robertem Lewandowskim, czyli najlepszym strzelcem Bayernu w ostatnich latach.

Polskiego napastnika, który kilka dni temu odebrał nagrodę Piłkarza Roku FIFA zapytano o wiele tematów związanych z Bayernem Monachium i nie tylko.

Jedno z pytań dotyczyło między innymi wskazania potencjalnego rywala 32-latka w walce o Złotą Piłkę, która przecież nie zostanie przyznana w 2020 roku. Ponadto Robert Lewandowski przyznał, że najlepszym jego momentem w tym roku było wygranie z kolegami Pucharu Ligi Mistrzów.

− Bayern wygrał wszystko, co było możliwe do zdobycia, graliśmy dobry futbol i strzeliliśmy wiele bramek. Mieliśmy najlepszy zespół. Sądzę więc, że któryś z piłkarzy Bayernu powiedział Lewandowski.

− Finał Ligi Mistrzów - to było coś lepszego niż mecz z Barceloną (8:2). Zwycięstwo w tym finale oznaczało, że osiągnęliśmy koniec czegoś wielkiego mówił dalej.

W dalszej części wywiadu Polak podzielił się również bardzo ciekawą anegdotką odnośnie swojego pobytu w Borussii Dortmund oraz współpracy z Juergenem Kloppem, który płacił mu po 50 euro, kiedy ten strzelił na jednym treningu 10 bramek.

− Tak, robił to za każdy razem, gdy strzeliłem 10 goli na tym samym treningu. To był jego sposób, abym przekraczał swoje granice i zmuszał się do cięższej pracy – dodał Polak.

− Przez pierwsze kilka tygodni to ja często płaciłem mu 50 €. Potem zaprzestał już tego - tracił za dużo pieniędzy (śmieje się). Ale to było dla mnie bardzo cenne, ponieważ poprawiłem wykańczanie - Klopp dostrzegł moje umiejętności i chciał, abym wykonał kolejne kroki – podsumował Robert Lewandowski.

Więcej fragmentów z wywiadu Polaka dla „France Football” zaprezentujemy Wam później. Prosimy uzbroić się w cierpliwość.

źródło: France Football

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)23.12.2020 16:07
yyyy czy ja dobrze rozumiem - FF nie dało ZP i w wywiadzie jeszcze pyta Lewego kto według niego by był konkurentem do wygrania ZP gdyby jednak ją przyznawali...?!
22.12.2020 17:35
22.12.2020 11:46
@Legend567 Bo to banda id*****, którzy chętnie daliby Złotą Piłkę Messiemu, Ronaldo albo ostatnimi czasy to najchętniej wręczyliby ją Mbappe. ZP to od jakiegoś czasu jest śmiech i żenada połączona z konkursem popularności.
22.12.2020 11:24
@tapczan też bym go widział, nawet trójkę z Bayernu jak niegdyś trojka z Barcelony. Tylko problem polega na tym że od czasów Xaviego i Iniesty, środkowi pomocnicy mający wpływ na grę są pomijani. Teraz albo bramkarz się znajdzie, albo skrzydłowi czy napastnicy jak Lewy i Suarez. Zresztą widać to także na przykładzie tego roku. To De Bruyne powinien był być w TOP 3 zamiast Messiego lub Ronaldo.
22.12.2020 11:21
W przyszłym roku Lewemu będzie ciężko o top trzy, ze względu na Euro
Za dwa jest mundial, jedyną szansę miał w tym roku.


Skoro France Football nie dało w tym roku przez pandemię , to jakim problemem byłoby za rok dać ZP za 2021 i 2020 rok.
22.12.2020 11:20
@Arkady142 przy takim rozwoju jaki systematycznie zalicza Kimmich to nie zdziwiłbym jakby to on był najpoważniejszym kandydatem do ZP w najbliższym czasie.
22.12.2020 11:16
Kto wie może za rok pierwsza trójca to Lewy, Neuer i ktoś inny...?