DieRoten.pl
Reklama

Lewandowski: Hansi jest najlepszym trenerem na świecie

fot.
Reklama

Dzisiejszego popołudnia odbyła się konferencja prasowa, podczas której na pytania dziennikarzy odpowiadał nie tylko Hansi Flick, ale i również Lewandowski i Neuer.

Fragmenty wypowiedzi Hansiego Flicka znajdziecie tutaj, tymczasem skupmy się na Najlepszym Piłkarzu Roku FIFA, czyli Robercie Lewandowskim, który ma za sobą niezwykle udany sezon i 2020 rok.

Podczas rozmowy z dziennikarzami Polak odniósł się nie tylko do zdobytego trofeum, ale i wyboru Trenera Roku. 32-latek dał jasno do zrozumienia, że choć wygrał Juergen Klopp, to dla niego i wszystkich piłkarzy „Gwiazdy Południa”, to Hansi Flick jest najlepszy na świecie.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia „Lewy”, to poniżej znajdziecie fragmenty jego wypowiedzi.

Robert Lewandowski na temat:

…Trenera Roku:

„…Choć Juergen zdobył tytuł Trenera Roku, to dla mnie Hansi zasłużył, aby zdobyć to trofeum. Najważniejsze, że dla nas jest najlepszym trenerem na świecie. Pragniemy dalej wspólnie atakować, spoglądamy w przyszłość i mamy nadzieję na kolejne piękne momenty.”

…nocki z kolejnym trofeum:

„…Chcę się przespać w moim łóżku z każdym trofeum! To był wyjątkowy wieczór, kiedy zdobyliśmy Ligę Mistrzów. Bardzo się cieszę, że zdobyłem ten tytuł. Mamy też Najlepszego Bramkarza i Trenera na świecie. Jestem bardzo dumny.”

…pracy całego klubu na sukces:

„…To indywidualne trofeum należy do całej drużyny, trenerów i naszego sztabu. Nasz zespół zdaje sobie sprawę, co wygraliśmy, jak graliśmy i to nie koniec! Patrzymy przed siebie, a nie wstecz. Ważne jest to, co możemy wygrać, a nie to, co już wygraliśmy.”

…Leverkusen:

„…Notują dobrą serię. Jednakże moim celem zawsze są 3 punkty. Kiedy strzelę bramkę, to jest miło, ale oczywiście najważniejsze jest zwycięstwo. Ich miejsce nie jest dziełem przypadku. Ale mam nadzieję, że jutro wrócimy na fotel lidera. Jesteśmy gotowi.”

…najlepszego meczu i bramki w 2020 roku:

„…Cztery gole w jednym meczu LM, hat-trick przeciwko Schalke. Cały nasz pobyt w Lizbonie był wyjątkowym czasem, zwłaszcza po zdobyciu upragnionej Ligi Mistrzów. Było też kilka innych miłych chwil. Ten sezon był spektakularny.”

…zmęczenia:

„…Ten rok był obciążający dla każdego zespołu. Byliśmy na to przygotowani. Ostatnio nie graliśmy naszej najlepszej piłki. Jutro ostatni mecz i krótka przerwa. Musimy się na tym skupić. Mamy graczy o niesamowitej mentalności. Jesteśmy gotowi. Damy z siebie wszystko!”

Źródło: FCB TV
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...