DieRoten.pl
Reklama

Lewandowski: FIFA Best ważniejszym tytułem niż Złota Piłka

fot.
Reklama

Na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu ostatnich tygodni, odbyło się wiele uroczystych gal i plebiscytów, w których główną rolę wiódł Robert Lewandowski.

Jak już wiemy Polak nie zdobył Złotej Piłki za 2021 rok, ale na początku bieżącego roku, podczas gali FIFA The Best Awards, Robert Lewandowski otrzymał nagrodę Piłkarza Roku FIFA. Warto podkreślić, że dla naszego rodaka to już drugie takie wyróżnienie z rzędu.

Ostatnio 33-latek udzielił bardzo obszernego wywiadu dla tygodnika „Piłka Nożna”, w którym odniósł się między innymi do kwestii wagi obu wspomnianych wyżej nagród. W rozmowie z dziennikarzem „Lewy” przyznał, iż jego zdaniem wyróżnienie FIFA ma większą wartość niż Ballon d’Or.

− Myślałem ostatnio nad tymi dwoma nagrodami: FIFA The Best i Złotą Piłką. Doszedłem do wniosku, że nagroda FIFA ma jednak większe znaczenie niż Złota Piłka. W tej drugiej głosują wyłącznie dziennikarze. Nie ma tam jasnej weryfikacji, o czym mówiło wielu ekspertów, czy też byłych i obecnie grających piłkarzy. W FIFA głosują za to zawodowcy i dziennikarze, kapitanowie drużyn, selekcjonerzy a oni mogą realnie i obiektywnie ocenić nasze osiągnięcia (…) – powiedział Lewandowski.

− Może i w rankingu prestiżu Złota Piłka pozycjonuje się wyżej niż FIFA Best, ale świadomość, iż otrzymałem nagrodę najlepszego piłkarza świata drugi raz z rzędu w głosowaniu trenerów i piłkarzy, napawa mnie dumą, bo wiem, jak ciężko na to pracowałem przez lata. Muszę podkreślić, że zachowuję dystans do plebiscytów – mówił dalej.

− Nie jest tak, że nie mogę spać po plebiscycie, którego nie wygrałem, zastanawiając się, dlaczego mi się nie udało - tym bardziej że zdaję sobie sprawę, iż polityka futbolowa też czasami odgrywa rolę. Rezultaty tych wyborów nie wpływają w żaden sposób na to, co dla mnie jest najważniejsze, a najważniejsze jest, by cieszyć się grą i pomagać drużynom w odnoszeniu sukcesów – podsumował Robert Lewandowski.

Warto podkreślić, że w kwietniu Polak stanie przed szansą na otrzymanie kolejnego wyróżnienia, albowiem Robert Lewandowski jest nominowany do tytułu Sportowca Roku z ramienia Laureus World Sports Award.

Źródło: Piłka Nożna
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...