DieRoten.pl

Lewandowski: Bez drużyny nic nie wygrasz

30.11.2021, 09:42:25
Foto Olimpik

Podczas gdy Złota Piłka trafiła w ręce Leo Messiego, to Robert Lewandowski został wyróżniony przez Francuzów trofeum dla Najlepszego Napastnika Roku.

Jeśli mowa o plebiscycie Złotej Piłki, to nasz rodak nieznacznie przegrał z Messim, albowiem różnica punktowa między Polakiem a Argentyńczykiem wyniosła zaledwie 33 punkty (pełne wyniki znajdziecie pod tym linkiem).

Po zakończeniu gali w Paryżu, najlepszy strzelec Bayernu ostatnich lat, zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym to odniósł się do „Ballon d’Or”. Robert Lewandowski pogratulował Messiemu, po czym podziękował dziennikarzom, swojej rodzinie, kolegom z zespołu oraz fanom.

− Na początku chciałbym pogratulować Lionelowi Messiemu za wygraną. Chcę podziękować każdemu dziennikarzowi, który na mnie głosował i wierzył, że moje osiągnięcia były ważne w 2021 roku – napisał Polak.

− Wygrałem nagrodę Napastnika Roku, a żaden zawodnik nie może wygrać indywidualnej nagrody bez najsilniejszej drużyny i lojalnych fanów, którzy stoją za nim. Dla mnie nie jest inaczej. Chcę podziękować mojemu klubowi za platformę, którą dali mi do osiągnięcia sukcesu i spełnienia marzeń. Chcę podziękować moim kolegom z drużyny w reprezentacji Polski i w Bayernie. Dziękuję również moim fanom za to, że wspierają mnie każdego dnia, to dla mnie bardzo wiele znaczy – dodał „Lewy”.

− I co najważniejsze, ogromne podziękowania dla mojej rodziny. Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Aniu - jesteś miłością mojego życia i moją najlepszą przyjaciółką, dziękuję mojej siostrze Milenie oraz moim przyjaciołom i zarządowi za ciągłe wsparcie, fundament moich osiągnięć. Dziękuję – podsumował Robert Lewandowski.

Choć 2021 rok dobiega już końca, to napastnik Bayernu Monachium może zdobyć jeszcze jedną nagrodę za ten rok kalendarzowy – Piłkarza Roku FIFA. Gala została zaplanowana na 17 stycznia 2022 roku, zaś głosowanie jest otwarte do 10 grudnia.

źródło: RL9

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)02.12.2021 09:30
Lewy doskonale to rozumie i widać to w jego grze. To jeden z najinteligentniejszych piłkarzy, obok Tomka oczywiście.
30.11.2021 18:08
Szkoda komentować cały ten cyrk. W przyszłym roku nagroda znów niech trafi do rąk Messiego, przecież wprowadził Argentynę do mistrzostw w Katarze z drugie miejsca!!
30.11.2021 15:29
Przecież on innym podaje A nie stoi w polu karnym
30.11.2021 10:30
Ładnie, bardzo ładnie, klasa.
30.11.2021 09:57
Brawo Lewy, ładnie powiedziane :)