Letsch: Nie pozwoliliśmy Bayernowi na zbyt wiele

W ubiegłą sobotę Bayern Monachium mierzył się na własnym podwórku z drużyną VfL Bochum w ramach 20. kolejki niemieckiej Bundesligi.

Jak już wiemy monachijczycy ograli swoich rywali z Nadrenii Północnej Westfalii 3:0 i zdobyli pierwsze 3 punkty na Allianz Arenie w 2023 roku. Bramki dla FCB zdobyli tamtego późnego popołudnia tacy zawodnicy jak Thomas MuellerKingsley Coman oraz Serge Gnabry.

Podczas niedawnego wywiadu, na temat porażki swojego zespołu oraz planu gry Bochum wypowiedział się trener Thomas Letsch, który pogratulował również „Bawarczykom” zwycięstwa.

− Gratuluję Bayernowi i Julianowi Nagelsmannowi tego zwycięstwa. Plan, który mieliśmy - grać swoją grę i męczyć przeciwników - w sumie zadziałał dość dobrze – powiedział Letsch.

− Nie pozwoliliśmy im na wiele szans na zdobycie bramki, w pierwszej połowie dopuściliśmy do sytuacji tylko Sane. Irytujące jest to, że tracimy bramki z indywidualnych błędów. Musimy to po prostu zatrzymać – dodał.

− Wróciliśmy przyzwoicie po połowie, Hofmann miał dobrą szansę. Potem było jasne, że jeśli jesteś o jeden lub dwa kroki za późno, to Bayern pokaże swoją jakość. Pod koniec dnia to było zbyt mało, by móc cokolwiek wynieść z tego meczu – podsumował Thomas Letsch.

Mistrzowie Niemiec do akcji wracają już dziś wieczorem, kiedy to o 21:00 zmierzą się w ramach 1/8 finału Champions League z Paris Saint-Germain. Z kolei zawodnicy Bochum kolejny mecz rozegrają dopiero w przyszłą sobotę (u siebie z Freiburgiem).

Źródło: VfL / Sky