DieRoten.pl

L’Equipe: Rennes odrzuciło pierwszą ofertę Bayernu

05.07.2022, 10:08:38
PodStadionem.pl

Wedle licznych doniesień prasowych, monachijczycy od kilku dni pracują nad pozyskaniem ze Stade Rennes niezwykle utalentowanego Mathysa Tela.

Zarówno francuskie, jak i niemieckie media są zgodne – dla mistrzów Niemiec transfer młodego Francuza jest jednym z głównych celów na lato 2022 roku.

Przypominamy, że wedle informacji przekazanych wczoraj przez niemiecki portal „Sky”, monachijczycy zaoferowali w sumie 7 milionów euro plus bonusy (mowa o łącznej sumie 17 milionów euro, jeśli wszystkie premie zostałyby spełnione w przyszłości).

Co więcej Hasan Salihamidzic miał już uzgodnić warunki kontraktu z mistrzem Europy do lat 17, który byłby planowany jako wzmocnienie pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Francuski „L’Equipe” donosi, że poker transferowy w sprawie pozyskania przez „Bawarczyków” Mathysa Tela nabiera rozpędu. Na ten moment tendencja wskazuje, że skrzydłowy, który może także grać jako środkowy napastnik, odejdzie z Rennes i zasili drużynę Juliana Nagelsmanna.

Niemniej jednak według wspomnianego wyżej źródła, obecny klub Tela odrzucił pierwszą ofertę Bayernu. Mówi się, że Francuzi nie sprzedadzą swojego wychowanka, jeśli na stole nie pojawi się „odpowiednia suma”, która wedle oczekiwań „Les Rouges et Noirs” ma być o wiele wyższa niż to, co zaoferowali szefowie FCB. W najbliższych dniach należy spodziewać się „większego ruchu” w tej sprawie.

Mathys Tel

17-latek przeniósł się do klubu z Rennes w lipcu 2020 roku z młodzieżówki Montrouge FC. W zeszłym sezonie Mathys zadebiutował w pierwszym zespole i wystąpił łącznie w 10 spotkaniach o stawkę. Tel może grać na skrzydle oraz na „9”, zaś jego szacunkowa wartość to 2 mln euro. Warto podkreślić, że w czerwcu 2022 roku, Francuz poprowadził swoich kolegów w roli kapitana do złotego medalu na EURO U-17.

źródło: L'Equipe

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)05.07.2022 23:11
Stawiać? ile to młodych graczy mamy a trener nie daje im szansy!!
05.07.2022 20:14
A ja jestem za ściągnięciem. Powinno się stawiać na tak młodych piłkarzy.
05.07.2022 10:59
Dać szansę Tillmanowi, a nie tracić pieniądze.
05.07.2022 10:40
"Odpowiednia suma", za 50 minut w lidze francuskiej - takie czasy.
05.07.2022 10:25
Mathys Tel nie ma być alternatywą dla Pana RL w ataku, bo i takie ploty się pojawiły. Zawodnik ma być "urozmaiceniem" kadry i w przyszłości być mocnym punktem kadry.

Samba Diallo (Dynamo Kijów) który także zrobił wrażenie nad władzami Bayernu w młodzieżowej LM, także ma być obserwowany i w klubie wnikliwie myślą nad tym, bo chcą mieć jak najwięcej talentów, którzy bardzo dobrze rokują.