DieRoten.pl
REKLAMA

REKLAMA

Leao gotów zaakceptować 15 mln euro rocznie

fot. dpa picture alliance / Alamy Stock Photo

Rafael Leao pozostaje w sferze zainteresowań Bayernu Monachium, który nadal poszukuje skrzydłowego do swojego zespołu.

Według informacji przekazanych przez Tobiasa Altschaeffla i Christiana Falka z „Bilda”, Rafael Leao poważnie rozważa możliwość przenosin do Bayernu Monachium.

REKLAMA

Portugalczyk, obecnie zawodnik AC Milanu, miał wyrazić gotowość do dołączenia do niemieckiego giganta podczas niedawnego kontaktu z przedstawicielami klubu z Bawarii.

Dla Bayernu temat Leao nie jest nowy – piłkarz od dłuższego czasu był monitorowany przez dział skautingu, a w obliczu roszad w ofensywie, skrzydłowy Milanu ponownie pojawił się w orbicie zainteresowań. Co istotne, zawodnik odrzucił niedawno lukratywną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Saudyjczycy byli gotowi zaoferować mu ogromny kontrakt, ale zawodnik zdecydował się kontynuować karierę w Europie – priorytetem pozostaje dla niego gra na najwyższym poziomie klubowym i w Lidze Mistrzów.

Według medialnych doniesień, Leao byłby gotów zaakceptować warunki finansowe na poziomie 15 milionów euro brutto rocznie. To kwota, która mieści się w strukturze płacowej Bayernu, zwłaszcza po potencjalnych odejściach kilku zawodników z wysokimi kontraktami.

Piłkarz wniósłby do zespołu Vincenta Kompany’ego dynamikę, drybling i wszechstronność – może grać zarówno jako lewoskrzydłowy, jak i napastnik. Ma dopiero 26 lat i znajduje się u szczytu swoich możliwości fizycznych oraz sportowych. Jeśli Bayern zdecyduje się na ofensywę transferową w jego kierunku, Rafael z pewnością nie pozostanie bierny.

REKLAMA
Źródło: Sport Bild
GabrielStach

Komentarze

REKLAMA
Trwa wczytywanie komentarzy...