Latza: Zasłużenie wygraliśmy z Bayernem

Mistrzowie Niemiec z całą pewnością nie będą miło wspominać spotkania sprzed kilku dni, kiedy to w ramach 31. kolejki Bundesligi polegli z ekipą Mainz 05.

Bayern pokazał się z bardzo słabej strony i mimo honorowej bramki strzelonej w samej końcówce, monachijczycy zasłużenie ponieśli porażkę 2:1 z ekipą FSV Mainz, która od tygodni znajduje się w bardzo wysokiej formie.

Niedawno na temat zwycięstwa swojego klubu nad „Bawarczykami” wypowiedział się Danny Latza, który nie ma wątpliwości, że moguncjanie zasłużenie zdobyli 3 punkty, zwłaszcza biorąc pod uwagę pierwszą połowę starcia na Opel Arenie w Moguncji.

‒ Myślę, że zwycięstwo jest zasłużone, ponieważ w pierwszej połowie Bayern miał dużo posiadania, my mieliśmy dużo szans. Mogliśmy prowadzić wyżej. Było jasne, że po przerwie musimy się bronić, ale zachowaliśmy spokój, nawet mając piłkę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, mamy dobrą passę – powiedział Latza.

Na temat wygranej z obrońcami tytułu wypowiedział się także bramkarz Mainz, czyli Robin Zentner, który mimo wszystko nie miał zbyt wiele pracy przez całe 90 minut, jako że obrona M05 wzorowo wywiązywała się ze swoich obowiązków i rzadko dopuszczała FCB do akcji bramkowych.

‒ To bardzo dobre uczucie, te punkty są bardzo ważne. Musimy skupiać się na każdym meczu, aby wszystko wywalczyć. Znów zrobiliśmy to bardzo dobrze, to był mocny występ całego zespołu ‒ mówił dalej.

‒ Zwycięstwo jest zasłużone. Mieliśmy dobry plan, który zadziałał, byliśmy odważni, znajdowaliśmy wolne przestrzenie i kreowaliśmy okazje bramkowe. Po przerwie presja była większa, ale poradziliśmy sobie - najważniejsze było zwycięstwo – podsumował Robin Zentner.

Źródło: Mainz