DieRoten.pl

Laimer o porozumieniu z FCB: Nic nie został wykluczone

28.11.2022, 13:21:33
Vlad1988 / Shutterstock.com

Już zeszłego lata w mediach spekulowano o możliwym transferze Konrada Laimera do klubu ze stolicy Bawarii, ale ostatecznie transfer ten nie doszedł do skutku.

Mimo wszystko mając na uwadze liczne doniesienia z ostatnich tygodni i miesięcy, Julian Nagelsmann i spółka nie zrezygnowali z usług Austriaka, który latem 2023 roku będzie dostępny na rynku na zasadzie wolnego transferu, jako że jego umowa z Lipskiem wygasa za ponad pół roku.

Nieoficjalnie mówi się, że Konrad Laimer posiada już słowne porozumienie z „Bawarczykami” w sprawie kontraktu i przenosin na Allianz Arenę w letnim okienku transferowym. Co z kolei o owych spekulacjach myśli sam zainteresowany?

− Nic nie zostało postanowione i nic nie zostało wykluczone – powiedział Laimer na łamach „Kickera”.

− Nowy kontrakt w Lipsku? Nie ma żadnych rozmów na ten temat, przynajmniej w tej chwili – podsumował Austriak.

Przeciwko swojemu prawdopodobnie nowemu klubowi, austriacki pomocniki będzie mógł zagrać już 20 stycznia 2023 roku, kiedy to RB Lipsk podejmie na Red Bull Arenie monachijczyków w ramach 16. kolejki niemieckiej Bundesligi (początek starcia o 20:30).

źródło: Kicker.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (8)28.11.2022 21:33
Dobrym dealem byłoby wziąć Laimera za darmo a Sabitzera sprzedać gdzieś za niezle pieniądze. W innym wypadku nie widzę potrzeby.
Inna sprawa że Laimer po kontuzji jest wielka niewiadomą tym bardziej że przed kontą też tyłka nie urywał.
28.11.2022 18:57
Gravenberch otrzymuje odpowiednią ilość minut. Konkurencja jest spora - wiedział, w co się pakuje. A za darmo składu nie dostanie, bo ponoć ma talent. Gdyby nie miał potencjału, nie dołączyłby do Bayernu. Chce grać, to niech się weźmie porządnie za siebie, a nie płacze, że nie gra. Sztab szkoleniowy widzi go na treningach i widocznie Holender jest na razie za słaby, żeby grać więcej. Renato też miał być wielkim talentem...
28.11.2022 17:32
No chyba nie powie że będzie grał u nas!! A swoją drogą jeśli faktycznie te informacje są prawdziwe to moim zdaniem szkoda pieniędzy. Dla mnie to taki Sabitzer a dwóch takich nie jest nam potzrebnych.
28.11.2022 15:57
Sabitzer to jeszcze nie wiadomo, czy na pewno zostanie dalej w klubie mimo braku pogłosek to różnie może być, i mimo, że gra lepiej niż sezon wcześniej to mnie jakoś nadal nie przekonuje do końca. Gravenberch to póki co nie dostaje realnych szans od Julka i ciekawe jak długo będzie cierpliwy, a młody piłkarz by się rozwijał to musi grać. Dla wspominanego Rheina to póki co bliżej do drugiego Feina niż do pierwszego zespołu, ale może na wiosnę pokaże coś więcej w Austrii. Laimer nie jest wbrew opinii niepotrzebny, bo latem różne rzeczy mogą się wydarzyć, a przy podatności na urazy Goretzki może nam się przydać. Z drugiej strony Austriak wciąż leczy uraz i nie wiadomo co pokaże w drugiej części sezonu.
28.11.2022 14:34
Chyba na tą pozycję mamy komplet a jeśli są dogadani to po co kupowali Gravenbercha?
28.11.2022 14:21
Ostatnie doniesienia są takie, że jeśli nie zwolni się miejsce w środku pola Bayernu to Laimer wybierze inny klub...FCBM!
28.11.2022 13:57
Havertz czy Neuhaus też mieli na 200% trafić do Bayernu.
28.11.2022 13:39
Goretzka, Kimmich, Sabitzer, Gravenberch. Ewentualnie Musiala i Wanner, do tego można posiłkować się Rheinem, który wróci z wypożyczenia, Aydinem oraz Aseko Nkilim z drużyn młodzieżowych. Nie widzę miejsca dla Laimera, chyba że odejdzie Sabitzer lub póki co przeciętny Gravenberch, jednak to mało możliwe.