DieRoten.pl
Reklama

Laimer i spółka z awansem na EURO 2024

fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Reklama

Październikowa przerwa reprezentacyjna niemalże dobiegła już końca – dziś rozegrane zostaną ostatnie pojedynki na arenie międzynarodowej.

W ostatnich dniach rozegrane zostały kolejne spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku, które przypomnijmy odbędą się w Niemczech (jednym z miast gospodarzy będzie Monachium i Allianz Arena).

Dwa dni temu, swoje drugie i ostatnie zarazem starcie podczas tej przerwy rozegrali z kolei zawodnicy austriackiej reprezentacji narodowej, gdzie możemy wyróżnić możemy jednego gracza Bayernu, czyli pozyskanego latem z RB Lipsk Konrada Laimera.

Rywalami drużyny prowadzonej przez Ralfa Rangnicka była kadra narodowa Azerbejdżanu. Koniec końców bój na Stadionie Republikańskim im. Tofiqa Bəhramova zakończył się wygraną 1:0 na korzyść Austrii, którzy co prawda mogli wygrać o wiele wyżej, gdyby tylko lepiej wykorzystywali swoje okazje bramkowe.

Gola na wagę 3 punktów zdobył były pomocnik Bayernu, a mianowicie Marcel Sabitzer. Jeśli mowa natomiast o Konradzie Laimerze, to 26-latek rozegrał pełne 90 minut, zaliczając drugi udany występ podczas tej przerwy reprezentacyjnej.

Dzięki tej wygranej Austriacy zagwarantowali już sobie udział na przyszłorocznym EURO w Niemczech. Ich bilans po siedmiu spotkaniach to 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka oraz bramki 15:7. Liderem w grupie F są z kolei Belgowie, którzy mają tyle samo punktów, lecz lepszy bilans bramkowy (16:3).

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...