DieRoten.pl

Lahm: Wyobrażam sobie powrót do FCB pewnego dnia

17.01.2018, 11:41:28
Ł. Skwiot

W minionym sezonie po raz ostatni mogliśmy oglądać na boiskach Philippa Lahma, który podobnie jak Xabi Alonso zdecydował się zakończyć swoją jakże bogatą karierę.

Dla wielu kibiców pogodzenie się z zakończeniem kariery przez Lahma było naprawdę trudne, jednakże mistrz Świata mimo nacisków z różnych stron nie zmienił decyzji i w meczu ligowym z SC Freiburg w sezonie 2016/17 po raz ostatni wyszedł na boisko.

Philipp po raz kolejny odniósł się do tematu zakończonej kariery – tym razem na łamach „Bilda”. Legendarny kapitan „Dumy Bawarii” poruszył także kilka innych kwestii. Jak mogliśmy się dowiedzieć Lahm wyobraża sobie powrót pewnego dnia do Bayernu, jednakże zanim do tego dojdzie Philipp „musi być odpowiednio przygotowany”.

Poniżej znajdziecie część tego obszernego wywiadu. Serdecznie zapraszamy Was do lektury.

Philipp Lahm na temat:

…decyzji o zakończeniu kariery: „Gdziekolwiek bym się nie udał, to ludzie ciągle pytali: Dlaczego kończysz karierę Philipp? Dla mnie to naprawdę ważne, aby być w najlepszej formie podczas każdego treningu i w każdym meczu. Dla mnie to było już jasne, że nie będę w stanie tego robić przez kolejny sezon. Jeśli zostałbym, to ludzie dostrzegli by to sami po moich występach. Coś wielkiego również miało wpływ na moją decyzję. Po narodzinach mojej córeczki w sierpniu chciałem w końcu poświęcać swój czas i spędzać go razem z rodziną.”

…obecnej gry Bayernu: „Kiedy widzę obecną grę Bayernu, to jestem co raz to bardziej przekonany, że dokonałem właściwego wyboru dla dobra zespołu. Moje zakończenie kariery pozwoliło odnowić a także utworzyć nową hierarchię w FCB.”

…swojej kariery w Monachium: „Grałem dla Bayernu odkąd skończyłem 11 lat. Poza tymi dwoma sezonami spędzonymi w Stuttgarcie, zawsze nosiłem trykot Bayernu Monachium. To dla mnie 22 lat przygotowań na najwyższym poziomie, pełnego oddania i koncentracji. Zawsze chętnie brałem na siebie odpowiedzialność, to była długa podróż. Oznaczało to dla mnie grę i obecność na boisku co 3 dni, posiadanie jak największych celów, stałe uczenie się – najpierw od innych, a potem przekazywanie tej wiedzy i doświadczenia innym.”

…gry jako kapitan: „Jako kapitan musiałem być wzorem dla innych. Przed startem każdego sezonu pytałem samego siebie: ‘Czy nadal spełniam swoje wymagania? Mogę to nadal robić?’. Nie chciałem po prostu w środku sezonu dowiedzieć się, że nie mogę już więcej tego robić. Dlatego też poinformowałem klub wcześniej o mojej decyzji. Przez wszystkie swoje lata spędzone w Monachium czułem wysoki stopień zaufania. Z całym zarządem, niezależnie czy z Rummenigge czy Hoenessem. Zawsze byliśmy w dobrych i konstruktywnych relacjach, mogliśmy otwarcie o wszystkim mówić. Dlatego moja decyzja została szybko zaakceptowana.”

…możliwego powrotu do FCB: „Oczywiście nadal wyobrażam sobie prace w Bayernie ponownie pewnego dnia. Chcę jednak być do tego odpowiednio przygotowany, dlatego zdecydowałem się odejść w kąt, aby spokojnie przemyśleć wraz z moją rodziną w jaki sposób mogę wykorzystać swoje doświadczenie.”

…podsumowania swojej kariery piłkarskiej: „Jeśli miałbym podsumować swoją karierę, to mam tylko nadzieję, że kibice będą mnie pamiętać jako dobrego zawodnika, nie mniej, nie więcej. Takim właśnie piłkarzem byłem, jeśli miałbym się określić.”

źródło: Bild.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)

reklama17.01.2018 18:41
Dla mnie zawsze będzie wzorem do naśladowania!!
17.01.2018 13:48
@Matil
Czekam na to samo :]
17.01.2018 12:33
Nadejdzie dzień, w którym nasza legenda powróci do Bayernu. Mam nadzieję, że razem z nim "Schweini".

reklama