DieRoten.pl

Lahm wyobraża sobie powrót do Bayernu

16.05.2018, 09:30:00
Ł. Skwiot

Wraz z końcem sezonu 2016/17 Bayern Monachium pożegnał się z dwiema legendami europejskiej piłki. Mowa rzecz jasna o Philippie Lahmie oraz Xabim Alonso.

Odejście Philippa Lahma na rok przed zakończeniem kontaktu było dla wielu osób wielkim zaskoczeniem, jednakże koniec końców każdy z nas musiał zaakceptować i uszanować decyzję legendarnego kapitana.

34-latka już kilka miesięcy temu łączyło się z możliwością powrotu do Monachium w roli dyrektora sportowego, jednakże Niemiec miał odmówić. Co więcej sam Carlo Ancelotti wyznał, kiedy jeszcze prowadził Bayern, że oferował mu i Xabiemu Alonso stanowisko asystenta trenera.

Jak się wszystko skończyło dobrze wiemy – asystentem „Carletto” został Willy Sagnol, zaś dyrektorem sportowym obrano Hasana Salihamidzica. Mimo wszystko drzwi dla Lahma w Bayernie nie są zamknięte – wspominał o tym już niejednokrotnie Hoeness oraz Rummenigge.

Podczas swojego ostatniego wywiadu Philipp Lahm w rozmowie z dziennikarzem wypowiedział się dość „tajemniczo” i przyznał, że jest w stanie wyobrazić sobie powrót do klubu ze stolicy Bawarii.

Powrót do Monachium? Mam 34 lata. Mam nadzieję, że w moim życiu czeka mnie jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Obecnie zajmuje się interesującymi zadaniami, ale jak już powiedziałem mam dopiero 34 lata i jestem w stanie wyobrazić sobie powrót, to oczywiste – podsumował Philipp Lahm.

Wyobrażacie sobie powrót Philippa do Bayernu? Jeśli tak, to w jakiej roli widzielibyście legendarnego kapitana „Die Roten”?

źródło: GPA
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (7)

reklama16.05.2018 14:23
Fajnie byłoby go znowu zobaczyć w szeregach Bayernu. Kto wie może za jakiś czas obejmie ważną funkcję w klubie.
16.05.2018 14:03
Fajna symboliczna zmiana by to była. Odchodzący Kalle i Uli, a w ich buty wchodzący Basti i Lahm.

Hoenes 66, Kalle 63 lata mają. Raczej jeszcze kilka lat w Bayernie funkcję będą pełnić, ale nie pogniewałbym się jakby z w/w dwójki zrobili swoich następców. Przynajmniej pozostanie pewność że Bayern się nie zmieni :)
16.05.2018 12:15
16.05.2018 11:12
Tam powinno byc na rok przed koncem kontraktu:-)

Wroci wroci ale pewnie dopiero jak beda gruntowne zmiany na stolkach zeby nie byc jakas marionetka tylko
16.05.2018 10:51
Lahm tmusi powrócić :]
16.05.2018 10:20
Ja jestem pewny że kiedyś Lahm wróci do Bayernu i będzie pełnił wysoką i ważną rolę, może tak jak napisał kolega poniżej, następca Uliego lub Karla? tak samo zresztą myślę o Bastianie. To są ikony klubu a jak wiemy tradycją jest że właśnie te ikony rządzą klubem. Zamiast Uliego i Karla Basti i Lahm:)?
16.05.2018 09:49
Dyrektor sportowy albo następca Hoenessa.

reklama