DieRoten.pl

Lahm zostanie wprowadzony do "Hall of Fame" FCB

19.05.2017, 17:15:37
Ł. Skwiot

Jutrzejszego wieczoru będziemy musieli jakoś pogodzić się z jednym bardzo smutnym faktem, albowiem na zasłużoną emeryturę przechodzi Philipp Lahm.

Po rozegraniu jutrzejszego pojedynku na Allianz Arenie z Freiburgiem kapitan Bayernu Monachium po raz ósmy i zarazem ostatni w swojej karierze wzniesie do góry paterę mistrzowską. Po spotkaniu zaplanowano również tradycyjną fetę na Marienplatz w Monachium.

Philipp Lahm to bez dwóch legenda Bayernu Monachium – 33-latek przez 22 lata swojego życia reprezentował barwy „Dumy Bawarii” z wyjątkiem dwuletniego wypożyczenia do VfB Stuttgart. Kapitan FCB w czasie swojej kariery miał spory udział na sukcesy klubu w kraju jak i w Europie.

W hołdzie dla rozegranych przez niego spotkań jako zawodnik i kapitan, Bayern Monachium zadecydował, że Lahm zostanie wprowadzony do „Hall of Fame” – po raz ostatni takiego zaszczytu dostąpił Oliver Kahn w 2008 roku.

Lahm we wspomnianej „Galerii Sław” znajdzie się u boku takich zawodników jak chociażby Franz Beckenbauer, Gerd Mueller, Sepp Maier, Karl-Heinz Rummenigge, Uli Hoeness, Lothar Matthaus, Giovane Elber czy Mehmet Scholl.

Philipp Lahm jest jednym z najbardziej zasłużonych zawodników w historii Bayernu Monachium. Zarówno na boisku jak i poza nim, jako kapitan był bardzo ważną personą w klubie – powiedział Karl-Heinz Rummenigge.

On zasługuje na to wyróżnienie, która stawia go w gronie największych zawodników w historii Bayernu. Klub chciałby podziękować Philippowi za jego niesamowite występy jakimi raczył nas w Bayernie Monachium zakończył prezes Bawarczyków”.

Dokładny termin ceremonii wprowadzenia Lahma do „Hall of Fame” zostanie wkrótce ogłoszony. W najbliższych dniach Philipp będzie gościem w muzeum Bayernu Monachium, gdzie zostanie odsłonięta jego złota gwiazda w znanej „FCB Walk of Fame” (na wzór chodnika Hollywood Walk of Fame).

źródło: FCB.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)

reklama20.05.2017 00:14
W pełni zasłużył na to wyróżnienie. Mam pytanie, do FCB Hall of Fame mogą dołączyć tylko Ci zawodnicy którzy zakończyli już kariery? Zastanawia mnie brak Bastiego w tym gronie, no i jeżeli by to ode mnie zależało to Maakay również by się tam znalazł :)
19.05.2017 23:06
Chyba się wzruszę jak skończą jutrzejszy mecz :(
19.05.2017 20:19
W pełni zasługuje.Cóż...wielka szkoda,że to już koniec jego kariery.Wszelkiej pomyślności na dalszej drodze życia.Miejmy nadzieję,że choć po części nadal z Bayernem.MIA SAN MIA Philip!
19.05.2017 18:19
Przeleciało to, już jutro zobaczymy go na boisku po raz ostatni:( ciężko będzie się przyzwyczaić.

reklama