DieRoten.pl

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Philippa Lahma spotkał wielki zaszczyt − legendarny kapitan Bayernu Monachium został już oficjalnie wprowadzony do Hall of Fame klubu ze stolicy Bawarii.

Dzisiejszego dnia Philipp Lahm został oficjalnie wprowadzony do Galerii Sław Bayernu Monachium − legendarnemu obrońcy FCB przyszło dostąpić zaszczytu znalezienia się obok takich legend klubu jak chociażby Oliver Kahn czy Gerd Mueller.

Philipp Lahm to bez dwóch legenda Bayernu Monachium – 33-latek przez 22 lata swojego życia reprezentował barwy „Dumy Bawarii” z wyjątkiem dwuletniego wypożyczenia do VfB Stuttgart. Kapitan FCB w czasie swojej kariery miał spory udział na sukcesy klubu w kraju jak i w Europie.

W hołdzie dla rozegranych przez niego spotkań jako zawodnik i kapitan, Bayern Monachium zadecydował, że Lahm zostanie wprowadzony do „Hall of Fame” – po raz ostatni takiego zaszczytu dostąpił Oliver Kahn w 2008 roku.

To wielki zaszczyt znaleźć się w gronie tych znakomitych zawodników. Bayern Monachium dał mi tak wiele powiedział podczas dzisiejszej ceremonii dumny Lahm.

Podczas dzisiejszej ceremonii obecni byli również prezydent klubu Uli Hoeness oraz prezes klubu, czyli Karl-Heinz Rummenigge. Obaj szefowie bawarskiego zespołu nie kryli zadowolenia i są dumni, że Philipp przez tyle lat reprezentował klub.

Philipp jest wspaniałym przykładem solidarności i tradycji naszego klubu − powiedział z dumą Uli Hoeness.

Lahm był nie tylko wielkim i wspaniałym piłkarzem, ale i również bardzo ważnym kapitanem w naszej drużynie − dodał z kolei Karl-Heinz Rummenigge.

Philipp jest dokładnie 17. zawodnikiem, który dostąpił zaszczytu wprowadzenia do Hall of Fame Bayernu Monachium. Lista piłkarzy, którzy zostali wprowadzeni do tej pory:

− Klaus Augenthaler
− Uli Hoeness
− Sepp Maier
− Franz "Bulle" Roth
− Franz Beckenbauer
− Paul Breitner
− Conrad "Conny" Heidkamp
− Gerd Mueller
− Karl-Heinz Rummenigge
− Hans-Georg "Katsche" Schwarzenbeck
− Lothar Matthaus
− Stefan Effenberg
− Giovane Elber
− Mehmet Scholl
− Bixente Lizarazu
− Oliver Kahn
− Philipp Lahm

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama29.05.2017 22:31
29.05.2017 22:29
29.05.2017 20:18
Zasłużone wyróżnienie dla Philippa.
29.05.2017 17:50
Wystarczy spojrzeć obok jakich nazwisk jest nasz kapitan żeby uświadomić sobie kim on był...

MIA SAN MIA!
29.05.2017 17:08
Ci zawodnicy, to są już legendy