DieRoten.pl

Lahm o Bastim | Davies z kolejnymi wyróżnieniami

25.10.2018, 09:34:01
FotoOlimpik

W historii Bayernu Monachium można wyróżnić wielu piłkarzy, którzy w mniejszym lub większym stopniu wpłynęli na historię klubu. Zawodnikiem mającym ogromnym wpływ na sukcesy FCB był bez wątpienia Philipp Lahm.

Do grona tych piłkarzy można także bezsprzecznie zaliczyć legendarnego Bastiana Schweinsteigera, który w przeciwieństwie do Lahma, nadal aktywnie gra w piłkę w amerykańskim zespole Chicago Fire.

W jednym z ostatnich wywiadów dla niemieckiego dziennika „Bild” na temat swojej współpracy z Bastianem wypowiedział się Lahm, który przyznał wprost, że wielkie tytuły jakie razem świętowali podczas kariery, złączyły ich już na zawsze.

− Jestem mu niezmiernie wdzięczny. Obaj uzupełnialiśmy się bardzo, ale to bardzo dobrze. Mieliśmy do czynienia z krytyką, ale koniec końców wspólnie świętowaliśmy wielkie tytuły, które na zawsze złączyły nas ze sobą powiedział Lahm.

Davies Zawodnikiem Roku w Vancouver Whitecaps

Przyszły zawodnik Bayernu Monachium – Alphonso Davies – który zawita na Allianz Arenę w nadchodzącym zimowym okienku transferowym, z całą pewnością może mówić o bardzo udanym październiku.

Na początku miesiąca 17-letni skrzydłowy został wybrany Najlepszym Młodym Piłkarzem 2018 roku w Major Leage Soccer. Z kolei wczoraj Kanadyjczyk został dwukrotnie wyróżniony na corocznej gali swojego obecnego klubu, podczas której wybierano najlepszych zawodników i zawodniczki w poszczególnych kategoriach.

Uchodzący za największy talent w MLS od wielu lat, Alphonso został uhonorowany tytułem Zawodnika Roku w Vancouver Whitecaps. Co więcej jego bramka z 14 lipca przeciwko drużynie D.C. United została wybrana Bramką Roku.

źródło: Bild.de / Whitecapsfc.com
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (6)

reklama25.10.2018 18:16
Mam taką samą nadzieję. Uważam, że czym głębiej w sezon, tym więcej czasu na boisku powinni spędzać nasi młodsi skrzydłowi - Coman&Gnabry, a od stycznia też Davies :)
25.10.2018 17:52
Mam tylko nadzieję że trener Bayernu, obojętnie kto nim w styczniu będzie, będzie wystawiał go dość regularnie, nawet kosztem duetu Robery!!
25.10.2018 12:47
Pewnie gdybyśmy mieli go aktualnie w drużynie, to w meczach spisywałby się lepiej niż Robben, Coman, czy Gnabry.
25.10.2018 11:59
Brawo. Niezła muskulatura jak na tak młody wiek. Czekamy z niecierpliwością.
25.10.2018 10:48
Żeby nie było że jak przyjdzie ten Davies to bydzie groł na ... lewej obronie :P bo tak pora razy zagroł MLS czy jako wahadłowy :P
25.10.2018 09:47
Szkoda, że Bastian praktycznie zakończył karierę po MŚ w 2014. Na jego pozycji mógł spokojnie jeszcze grać na wysokim poziomie, chociażby w Bayernie. Ale podobnie jak Muller, formę zgubił po zdobyciu mistrzostwa świata.
A ten Davies to wygląda jakby miał 23 lata a nie 17 ;-)

reklama