DieRoten.pl

Lahm: Musiala i Bellingham wyróżniającymi się graczami 2022 roku

fot. Shutterstock.com\Saolab Press
Reklama

Biorąc pod uwagę kluby występujące w niemieckiej pierwszej Bundeslidze, możemy w nich wyróżnić wielu młodych i niezwykle utalentowanych piłkarzy.

Niemniej jednak największy prym wśród nich wiodą Jamal Musiala oraz Jude Bellingham, którzy mimo swojego młodego wieku, są już postrzegani jako wielkie gwiazdy w niemieckiej Bundeslidze.

Pod wielkim wrażeniem poziomu prezentowanego przez obu pomocników oraz ich rozwoju jest legendarny Philiipp Lahm, który został niedawno poproszony przez oficjalny portal „Bundesliga.com” o wskazanie swojego Piłkarza Roku na niemieckich boiskach.

− Piłkarz Roku? Na to pytanie zawsze trudno odpowiedzieć. W takim roku jak ten, oczywiście, musi być trochę Pucharu Świata w mieszance. Myślę, że jeśli jest ktoś do wyboru, musiałbym powiedzieć, że Jude Bellingham z Borussii Dortmund, który do tej pory bardzo dobrze się rozwinął. Jest kluczowym zawodnikiem w BVB – powiedział Lahm.

− Również Jamal Musiala, który szczególnie w sezonie 2022/23 jak na razie jest kluczowy w prawie wszystkich meczach dla Bayernu Monachium. Miał też trzy dobre mecze na mistrzostwach świata – dodał.

− Powiedziałbym, że to są wyróżniający się gracze (…). Oczywiście trzeba też powiedzieć, że w szczególności Christopher Nkunku miał świetny rok, ale niestety doznał kontuzji pod koniec i dlatego nie mógł pojechać na mundial – podsumował Philipp Lahm.

Wracając do osoby Jamala Musiali – warto podkreślić, że według licznych niemieckich źródeł, pomocnik ma odgrywać kluczową rolę w rundzie wiosennej sezonu 2022/23, zwłaszcza że 19-latek miał wypracować już sobie status „nietykalnego” w zespole Juliana Nagelsmanna.

 

Źródło: Bundesliga.com
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...